| Vitalyz a întrebat:

Cum poti ajunge la sufletul unei femei frumoase care are o situatie materiala buna fara sa ii oferi bani? Adica sa te iubeasca pentru ceea ce esti si nu pentru banii tai chiar daca tu esti bogat. Spre exemplu daca esti la facultate cu o fata frumoasa in clasa, fata are tot ce isi doreste, niste parinti cu bani, o casa frumoasa, masina iar tu o placi si vrei sa fii cu ea, cum trebuie procedat sa te bagi in seama cu ea si nu la modul " hei pisi, iesim la o cafea?" Sau " Bună! Te-am vazut aici si mi-am dat seama ca esti foarte frumoasa " si alte vrajeli pentru ca nu prea mai merg in zilele noastre, vreau sa stiu si eu metoda cum si ce fel de context sa creez sau situatie ca sa vorbim si cum sa o invit la un suc sau ceva dupa care sa ii dau de inteles ca vreau mai mult? Dau funa!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apelezi la tot bun simtul si respectul pe care il ai si-l folosesti!
I te adresezi frumos si respctuos, mai intai salutand-o si apoi vorbindu-i politicos.
II poti daruii o floare si ii poti face un compliment.
Din pacate, trebuie sa tii cont de faptul ca nu putem schimba parerile oamenilor si nici nu-i putem impune cuiva sa ne placa.
Daca fata respectiva nu te place, probabil ca iti va arata de la inceput asta, ori iti va spune.
Dar, cu o floare, un zambet pe buze si un compliment frumos, niciodata nu dai gresit, imblanzind chiar si cele mai dure femei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca tipa de care spui, ai vazut-o in parcarea unui mall, ea urcandu-se intr-un S aproape nou, tu asteptand autobuzul, si te gandesti cam care ar fi tutorialul pentru a ajunge intr-o relatie cu ea doar din replici... E imposibil.
Daca tipa e din mediul tau, trebuie doar sa faci abstractie de diferentele de 'buget', si sa descoperi punctele in comun, sau sa incerci sa o inveti/sa o faci sa te invete ceva nou, ca sa aveti motiv sa pierdeti niste timp impreuna.
PS: Banii chiar nu conteaza, combinatiile 'nepotrivite' intriga multe fete.

| OldSoul a răspuns:

Hmm, pentru inceput, vreau sa ma leg de aceea "metoda" si despre acel "context".
Ei bine, daca ceri aici un sfat, ca mai apoi sa astepti "contextul" dat de noi, pentru a aplica "metoda", gresesti.
Cel mai adesea, acel moment nu va veni, sau cand va veni il vei scapa.
Tu trebuie sa profiti de oportunitati.

Tine minte "Momentul oportun este acum".

Daca vei amana asteptand un moment oportun, vei pierde multe oportunitati in zadar, asteptand un moment care e posibil sa nu mai vina.

Acum revenind, tu, trebuie sa fii spontan, si sa te lasi putin dus de val daca pot zice asa, iti vine o idee, o replica, ei bine, cam atunci trebuie sa actionezi.
In general, momente si contexte se tot gasesc, trebuie sa fii pe faza, si sa fii natural.

Nu conteaza atat de mult ce spui, ci in principal modul in care spui si atitudine pe care o ai.

Cel mai adesea, reusesti sa le atragi atentia printr-un fel de critici combinate cu o usoara ironie, gluma.

Ce inseamna asta? Ei bine, iti voi oferi un exemplu.
Sa zicem ca, o tipa comanda, manaca, sau posteaza poze cu ceva de la fastfood, ei bine, in acel caz, tu ii poti spune pe un ton glumet "Ai grija ce mananci, te paste celulita".
Bine, ce e drept, poate suna rautacios, si sunt constient ca unele tipe pot crede asta, in special alea care chiar au o problema cu celulita laughing Dar sa fim realisti, daca o fata nu gusta aceasta gluma, inseamna ca fie are ceva probleme, fie e prea "prostuta" si ca cel mai adesea nu merita sa-ti pierzi timpul cu ea.

Cu fetele, trebuie sa ai putin tupeu cat sa spui ceva mai riscant, mai interpretabil decat ar face-o altii in mod normal, dar sa fii in stare sa creezi o replica inteligenta, astfel incat sa-i atragi atentia.

Uita-te in jur, mult incearca sa le abordeze cu diferite replici de agatat expirate, cu mesaje care incep cu "Buna, ce faci?" sau chiar isi incearca norocul prin comentarii cu "Frumoasa", nimeni nu face nimic diferit, toti repeta acelasi lucruri, lucruri de care ele sunt cel mai adesea plictisite.
Bine, nu zic ca respectivele modalitati nu ar putea avea succes.
E posibil sa aiba succes, dar numai in cazul in care fie ea deja il place pe el, sau ea urmareste ceva de la el.

Daca ai increderea necesara, daca esti in stare sa oferi o replica inteligenta, esti in stare sa porit o conversatie inteligenta si, mai mult, nu te pierzi repede in cazul in care ea nu reactioneaza cum ti-ai fi dorit, ai in acest caz, ai atitudinea corecta, si mai devreme sau mai tarziu succesul va fi de partea ta.

| alina2k18 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie!
sad
Baiat frumos, are tot ce isi doreste, niste parinti cu bani, o casa frumoasa, masina si nici nu stie ca eu exist?
Cum fac sa ma bag pă el? Adica la... sufletul luiwinking
Si eu vreau sa ii dau de inteles ca vreau mai MUULLLLTwinking