| angelinthedark a întrebat:

Cum poti sa iti dai seama ca e vorba de o menstruatie normala sau e sangerarea produsa de o sarcina, adica ce diferente sunt?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uneori nu e nici o diferenta. General vorbind, sangerarea peste sarcina apare in perioada in care trebuia sa vina menstruatia, dar mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile, este mai putin abundenta, mai scurta si cu sange rosu deschis/roz.

| marymaryanne a răspuns:

Cand o sangerare este produsa de o sarcina ai mici cheaguri.eu una asa am patit.eu cand am menstruatie e sange curat fara cheaguri.