| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti uita, macar putin, persoana pe care o iubesti... Am incercat sa ma intalnesc cu altcineva, dar nu suportam sa ma atinga.Nu pot sa imi fac o relatie, dar mi-e si frica sa raman singura o perioada, voi cadea jos si nu voi mai iesi, pentru ca ma cunosc si asa e felul meu, sa ma inchid in colivia mea si sa sufar, mi-e frica si de singuratate, iar sa fiu cu cineva mi-e si mai greu. Am incercat sa ii spun cuiva asta, sa il rog sa fie langa mine, stiu sigur ca daca il uit, pe acea persoana care imi va fi alaturi o voi iubi mai mult, dar a fugit, a zis ca eu profit, doar sa il uit pe...el/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti de apreciat pentru fidelitatea ta, de fapt cred ca asa se comporta o persoana care iubeste cu adevarat. E normal sa nu te poti apropia de nimeni din moment ce iubesti cu adevarat, dar asta nu va dura mult, te vei satura sa suferi si sa plangi dupa cineva care nu te merita. Tu decizi cand va fi momentul sa o iei de la capat si vei vedea ca pe cat ai iubit de mult, cu atat de multa hotatare vei vrea sa o incepi o noua relatie. Sfatul meu este sa lupti cu tine, de cate ori iti zboara gandul la el, straduieste-te sa te gandesti la altceva.

4 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Incearca sa iesi din casa. Vorbeste cu lumea. Fa ceva sa iti distraga atentia. orice!

| RAY a răspuns:

A avut dreptate,cunosc eu o fata care a incercat asa ceva pe mine, draga suferi,sufera singura nu baga tu pe alti in suferinta ta, destul suferim cu toti, faza e ca nu putem uita si asta e bine de stiut, nu putem uita nimic, in scimb ne putem impaca cu gandul asta, nu trebuie sa te ascunzi intro colivie si sa te descarci emotional cat mai des cuiva de sex feminim si sa faci sport, sa ai o gandire mai pozitiva ca eu cred ca ai o depresie din mai multe motive, fi mai indiferenta, incerca sasi blog sa scrii, sa stii ca te ajuta, citeste mai des, socializeaza real, manca sanatos etc

| Lawliet14 a răspuns:

Foarte tare! Imi place fidelitatea ta, iubirea ta...

| FazzaNica a răspuns:

Unica salvare si cea mai functionabila e sa afli partea lui mai neaga adica mai ascunsa, adica ce e mai rau in el.Eu 4 ani am cautat raspuns la asta intrebare apoi prin prietenii lui am aflat parola de la profilul lui, cind am citit mesajele m-am dezamagit complet si parca l-am urit.