| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Cum reacționați atunci când vă găsiți pe stradă, nunți, sală, fotbal... cu foștii iubitei/soției și aceștia îți zâmbesc zeflemitor și te privesc ca pe un fraier?
Sau aruncă vorbe urâte, conștienți că le vei auzi?
Sau viața îți face o surpriză, unul dintre ei îți devine vecin?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

De vreme ce nu mai fac parte din viata mea o sa ii ignor complet indiferent de ce gesturi fac.Iar daca sunt vecini le dau un simplu,, Buna" cand ii vad pe casa scarii si atat.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca tu știi in sinea ta că nu e așa cum spun ei,nu te va afecta ce zic! Insa dacă în sinea ta simți că au dreptate,cea mai proasta soluție e sa te duci sa ii "tragi" de urechi pentru atitudinea lor.Cel mai deștept cedează și crede-ma,conflictul, umflarea orgoliului nu duce la nimic bun, ba chiar din contra.
La fel, daca îți devine vecin, îl ignori.Nu scapi de gura lui? Te enervează prezența lui? Muta-te!