| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

248 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui pe cineva sa'l intrebare ...sau jucati adv si provocare si il indemni sa aleaga adv si il intrebare cineva iti place de ...Cum te cheama?
mrg nu cont ...asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca raspunsul meu sa fie de folos :date pe langa el si fate frumoasa asa incat sa te placa si atunci daca te place trebuie sa faca el primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii? nu poti sa faci un baiat sa te placa cu forta decat daca tie iti place de el si lui de tine... uite si mie imi place de unde baiat ********si nu pot sa-l fac sa ma placa daca nu vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te place cauta lucruri care sa semene ca e indragostit dupa tine; dar ai grija cum o spui poate sa creata lucruri despre tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fetelor el ma ignora dar intr-o seara i-a spus cuiva ca ma place si a doua zi i-am spus in fata ca il plac si sa inrosit tot la fata asta inseamna ca ma place? oricum multumesc ca mi-ati dat sfaturile voastre au fost folositoare, oricum bafta fetelor care sunt in situatia ma pupwave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii zici ca il iubestisi sa il sarut asa am facut si eulaughing:X:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci: intrebi prietenii lui daca ii place de tine. daca vrei spune-le sa ii spuna baiatului care ii placi ca il placi.imbracate frumos, maciazate putin, imprietenestete cu el si cel mai important: uitate in ochii lui si isi va da seama ca il placi, dai si un pupic smug* promit ca va merge :* succes tuturor

| Prunela a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi problema. dar o minciuna daca el stie ca-l placi spune-i ca nu-l mai plaki la mine a mers acum suntem foarte apropiatzi big grinbig grinbig grinbig grin si azi prietena lui mi-o zis ca ii da papucii si atunci reusec. oricum lectzia e FII PRIETENA LUI CEA MAI BUNA SI FII DE ACORD CU TOT CE ZICE SI APOI O SA VEZI CA VINE EL LA UH :d

| Jeonghyeo a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca el stie ca il placi.

| Berta a răspuns:

Hilar, ar fi trebuit sa o pui la comics

| naty696 a răspuns:

Pfff..este cam greu de dat un raspuns pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie sad si am incercat sa vorbesc cu el pe messenger de fiecae daa cand este on si are sif acebook si acolo am incercat dar nu stiu de ce imi este indiferent desi stie ca imi place de el a incercat sa intru in vorba cu el dar nimic sad sad nici eu nu stiu ce sa fac

| Sssh! a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, insa noi facem cam tot drumul spre casa impreuna, vorbim, glumim.In mare ii stiu trecutul, cu cine a fost, cu cine este si cu cine vrea sa fie. De fiecare data avem discutii lungi, cand suntem amandoi vb, insa la scoala este un pic cam distant.
Cn ma ajuta?

| bolly a răspuns:

Pai.thinking Toti baietii sunt asa...totusi depinde.
Trebuie sa fii naturala. Dar totusi sa ai ceva cu care sa il impresionezi.smug
Sa fi tu insuti.Sa fi plina de viata.happy
Dar trebuie sa fi si serioasa atunci cand e nevoie...
Bagate in seama cu el.Gaseste lucruri in comun.happy.
Si tottimpul sa-i zambesti
Bafta!

| Jessyka122 a răspuns:

Ignora`l
la mine merge big grin
dar in nici un caz sa nu-i spui cal iubesti el daca va auzi de la tine cal iubesti se va folosi si cu siguranta se va lauda la toata gasca lui
sa nu faci niciodata tu primul pas lasa-l el sa facawinking

| lavinia_6809 a răspuns:

Am ac situatie

| Graef_Karina_1996 a răspuns:

Am trecut di eu prin ăsta dat relatia nu a mers pentru ca el era prea...
Încearcă sa fi tu însăți și fai biletele și într -o zi trebuie sa îi spui ca îl placi și așa va fi cel mai bine

| lolitasweet a răspuns:

Depinde si ce vrei sa faci cu el ...adica daca il iubesti,ar trebui sa il cuceresti prin felul tau de a fi,ca dupa aia sa nu te raneasca.Iar daca e doar un moft, atunci e altceva :aranjeazate, fi sexy si nu il baga prea mul in seama pentru ca se poate imprietenii cu tine si dupa aia nu e de bine, daca ai un zambet frumos FOLOSESTEL si nu exagera prea mult cu fardurile ...Credema ca baietii nu suporta sa fii data cu fondul de ten de "5 cm" sau sa ai un ruj tipator pe buze(sper ca te-am ajutat)

| alejbieber a răspuns:

Spune-i ca il placi, desi eu nu pot face asta, sunt timidachatterbox

| veronik2010 a răspuns:

Pai sa zictongue a fost o zii de scoala pentru mine si prietena mea Adina. si am fost la scoala (aveam 9 ani) pe clasa-a 3 si am invatat.In ora de matematica am tot vorbit cu Adina si Andrei cu Cipri din spatele nostru.bun atunci domnu profesor ma mutat cu Andrei in banca atunci mai uitat la el.1 min.si am simtit ceva pentru el.A 2 zi am venit la scoala si l-am intrebat lucruri. Apoi am pus o prietena sa il intrebe pe andrei de cine ii place din clasa.El a zis ca de nimeni.Dar stai putin, el a mintit.l-am intrebat pe Cipri.Atunci Andrei a spus catre cipri de Eva adica de mine.a 3 zii cipri mi-a spus adevarul.Si l-am vazut odata cum a intrat pe usa in clasa si i-am spes k ca imi place de el si ce sa vezi.Si lui i-a placut de mine cu adevarat si de atunci ne-am tinut de mana.etc.

| daria2011 a răspuns:

Fetita si eu am fost in aceeasi situatie.
Dar daca si el te place nu este nevoie sa-l intrebi.
Si acum o sa zici:Cum adica?
Pai uite asa.
faci pe fiecare deget chestia asa(de ex:o silaba pe fiecare deget.
Si faci asa:a b c d(aici cate o litera pe fiecare deget)
m-am batut cu Jantone Jantone mi-a tras un pumn de m-a aruncat in drum mama plaonge tata plange Viorica varsa sange zi un nume de baiat care t-ea salvat(aci zici numele baiatului de care-ti place si faci pe fiecare deget cate o litera)daca acest baiat te va iubi acest deget va trosni.Eu as vrea si fundita.(asta nu face parte din poezie.

| denisucaandreea a răspuns:

Incearca sa il faci gelos si daca se supara inseamna ca tine la tine dack nu nu a fost sa fie nu mai vb cu el si gasesteti un iubit

| dragutza_4314 a răspuns:

Am incercat si eu din greu eu sunt in situatia asta
trebuie sa te comporti ca o domnisoara dar nu un fel de piti ceva finut care sa tina la glume si asa apropiete de el si poate vei reusi dar daca ai o prietene foarte buna in clasa care sa vorbeasca cu el sau o fata care vorbeste cu el si sa il intrebe daca te palce si chestii dar nu ii ceri tu prietenia!:*

| dragutza_4314 a răspuns:

Pai...

| roxana_2871 a răspuns:

Bagate in seama ...si incearca sa aflii cat mai multe despre el... apoi incearca sa vb cu el cat mai mult :Xnumai asa poti macar sa ai o relatie de prietenie... dar daca el nu te place deloc at nu mai incerca happy

| Lary_7405 a răspuns:

Asta incerk si eu dar nu pot adica nu stiu cum sa fac baiatu acela am obs ca ne uita la mine dar nu situ daca ma place

| iubireaepestetot a răspuns:

Dupa cum se compoarta cu tine! eu mi-am dat seama dupa cum se comporta imi spunea frumoaso, gagico si imi dadea multe semne de dragoste! pana cand i-am spus"recunoaste ca ma placi!" si el a spus recunosc! si de atunci suntem impreuna! pe 6 mai implinesc 3 ani de cand sunt cu el! deci vezii cum e comportamentul cu tine!

| mylei a răspuns:

Pai sp ca il placi pe mess sau cand sunteti singuri ca il placi si intreaba-l daca te place si el si daca sp ca da o sa fiti im dar daca sp ca nu t place nu mai iti irosi timpul p degeaba asa ca succes keao keao pupici pupici dulki dulki

| Love_Yubyzyk_1994 a răspuns:

In primul rand trebuie sa filtrezi cu el.
Si sa stii un lucru foarte importantbig grinragostea cu sila nu se face
Daca el nu te place n'ul forta

| diavolitzza a răspuns:

Crede`ma dragoste cu sila nu se poate... dar daca ink nu ai incercat sa vb cu el...sa ii dai de inteles asta...incearca...dar daca nu tine...nu iti arata nimic...lasa`te la mana ta... eu am luptat 1 an si 8 luni dupa un tip...si m`am lasat la mana mea ...deci k dovada DRAGOSTE CU FORTA NU SE POATEstraight face

| crisu1998 a răspuns:

Am un sfat.Eu va voi spune pe nume...mie imi place de un baiat alex, care am observat ca in fiecare minut se uita la mine.cand l-am intrebat fata in fata a tacut si a plecat.el stie ca eu il plac.de fiecare data cand l-am intrebat ceva pe mess(mesaj) nu mi-a raspuns...trebuie sa ma ingrijorez? va rog, help me!