| marya_7157 a întrebat:

Cum sa fac sa stiu sigur ca un baiat nu ma minte cand imi spune ca m a iubeste?

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai daca el se comporta bine cu tine, daca te ajuta cand ai nevoie de el, daca iti marturiseste ca te iubeste e semn clar ca vb serios.happywinking

| lia a răspuns:

Niciodata nu poti fi sigura de sentimentele partenerului tau. Importanta este incerederea, atat in tine cat si in persoana care iti este alaturi. Vorbeste cu el, afla din privirea si din reactiile lui raspunsul la intrebare.

| Mya a răspuns:

Sunt baieti care spun asta cu o mare usurinta... iar majoritatea fetelor sunt naive si cred asta destul de usor.In orice caz, nu vorbele ar trebui sa te impresioneze, cel putin nu la inceput, pentru ca e clar ca sentimentele nu vin intr-un timp foarte scurt... pur si simplu simti cand cineva are sentimente pentru tine.Il cunosti dupa gesturi, fapte, cand face anumite "sacrificii"pentru tine...analizeaza'i comportamentul incercand sa fii obiectiva...Trebuie sa nu te lasi dusa de val si sa fii precauta!

| Linda a răspuns:

1. Daca spune adevarul in general.
2. Daca este de acord si cu un angajament de durata in relatia cu tine
3. Daca nu iti cere sa te culci cu el in acest context

| anonim a răspuns:

Pune-i mana in gat, si intreaba-l serios daca te minte sau nu.laughing

| smooth a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti demonstreze cu fapte ca ase e nu doar sa-ti spuna si astfel iti vei da seama sigurwinking

| maya_4030 a răspuns:

Nu e bine daca ai mereu aceasta indoiala, prin felul in care iti arata ce simte, nu e nevoie si de cuvinte, cateodata cuvintele sunt de prisoswinking

| sese a răspuns:

Asta o afli "in timp" daca "intre timp" nu o simti.

| crookedsight a răspuns:

Există doar o variantă. Să fii in pielea lui happy Nu ai de unde şti, rămâne să vezi dacă merită să îţi asumi riscul de a fi minţită de el şi desigur să ţii cont şi de ce simţi. Nu îţi fie frică de suferinţă, ea apare oricum. Dar dacă nu rişti...

| DanielOKEY a răspuns:

Intreaba-l pe el ce ne intrebi si pe noi?

| monica_4690 a răspuns:

Atunci cand un baiat chiar tine la tine se va purta mai special, te va respecta si va vb frumos cu tine.happy Insa nu poti niciodata sa fii sigura de sentimentele cuiva, asta se vede in timpwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slaveste viata.Invata sa simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te minte spunandu-ti ca te iubeste atunci cand iti dovedeste acest lucru.Surprizele facute pe neasteptate, cuvintele dulci, atingerile tandre, dorinta de a fi mai mult in preajma ta, respectul pe care il are fata de tine si implicarea sa sufleteasca totala in relatie iti vor dovedi ca este sincer in afirmatia sa.