| alessandraaaalisa a întrebat:

Cum sa il fac pe iubitul meu sa nu mai asculte asa mult de mama lui? pentru ca asculta mult prea mult de ea chiar si atunci cand nu prea are dreptate de exemplu: vorbeam despre nunta si ea spunea sa facem intr-un local care la facut primarul pentru tinerii care se casatoresc iar eu nu vreau pentru ca imi doresc un restaurant frumos amenajat ...plus ca mama nu ar fi de acord petru ca noi suntem la 45 de km departare unul de celalalt(scuzatimi categoria dar pe celelalte nu prea se raspunde la intrebari)multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ce te deranjeaza, daca e genul de baiat mamos, lucrurile nu vor fi prea mult in favoarea ta si ai grija sa nu interpreteze gresit si sa creada ca-l intorci impotriva mamei lui

| LineGuide a răspuns:

In primul rand trebuie sa discuti cu el, spunandu-i ca nu mama lui ii va controla viata, cand ea nu va mai fi, nimeni nu o sa-l mai indrume ce si cum sa faca. Explica-i ca tie nu-ti place felul in care ea il manipuleaza, si ca relatia voastra scartaie din cauza ei.
Fa-l sa inteleaga ca alegerea mamei lui nu este intotdeauna cea mai buna, si ca daca el vrea ceva intr-adevar serios cu tine trebuie sa te asculte si pe tine, nu doar pe mama sa.
Mult noroc!