| Kidd ♡ a întrebat:

Cum sa imi alint iubitul? Datymy ideei plz big grin:*

Răspuns Câştigător
| byiju a răspuns:

Ingeras, pisicel, motanel, iepuras, bibiloi, pisiloi, miaunel, pipil, zanul bun, zanisor, puisor, dulceata...mai multe, diminutiveaza si tu unele cuvinte

15 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Asa cum simti tu.

mira
| mira a răspuns:

Spune-i cu dragoste "prostanacule". Glumesc.Atentie! Cuvantul dezmierdator trebuie sa-ti vina singur pe limba intr-un moment de tandrete.

| marcelan25 a răspuns:

Poti sa-i spun in mai multe feluri. Eu am fost alintat in mai multe forme cum ar fi soare, ingeras, sufletel, pisi, soroscel, soricel, fel si fel. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta!

| andreea7520 a răspuns:

Pisi, iubi, piticot, gândăcel, libelulă laughing, motănelbatting eyelashes

| pendula a răspuns:

" Telecomanda "

| cristina_3322 a răspuns:

Gurita, Ingerash, dracusorlaughing, puiutthinking

| Psycho a răspuns:

Nu cred ca pe noi trebuie sa ne intrebi asta.ci pe tine insuti.gandeste-te cum i-ar placea, cum suna dragut...cum simti tu.
nu te apuci acum sa cauti alinturi doar de dragu' de-al alinta. spune-i cum iti vine tie in minte.
hai ca nu e chiar asa de greu (:

| carmi_6480 a răspuns:

N-ar fi mai bine daca i-ai dovedi ca il iubesti? chiar daca nu te pricepi, incearca sa gatesti ceva pentru el, sa-i pregatesti o cina romantica, si nu cred ca gestul asta de iubire nu i-ar dovedi asta, poti sa-i rostesti numele privindu-l in ochi si sa-i spui ca il iubesti.

| s.m. a răspuns:

Limbutza love struck

| KoWalSky a răspuns:

Ciorapel

| Daniutza a răspuns:

Eu imi alintam iubitul asa : zanahee hee

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Eu ii spun piTTicOut`love struck

| Anonimus a răspuns:

Gongă, iubire, dragostesmug

cum simtibig grin

| frumusetze a răspuns:

Pai...ingeras,skumpetea mea, iubitel, frumusete, dulcel, inherash cu kornitze,"rautatea" cum simti u...

| oxana_4417 a răspuns:

Iubitoiul meu, iubirea vietii mele, iubita viselor mele, iubirea vietii si a viselor, mireasa vietii mele, mireasa visurilor mele, ingerul meu de lumina, floarea sufletului meu, floarea viselor mele, floarea vietii mele, piscul meu luminos, lumina sufletului meu, lumina inimii mele, lumina vietii mele, lumina viselor mele, Mecca mea pamanteasca, telul meu luminos, tinta mea glorioasa, sufletul meu pereche, dulceata mea, dulcineea mea, Iubitica mea, scumpi a mea, scumpetea mea, scumpa mea, frumusetea mea rara, inteligenta mea deosebita, minunatia mea, vestitoarea primaverii sufletului meu, zana mea cea buna, zana mea din povesti, rarisima mea, bucuria vietii mele, bucuria viselor mele, bucuria sufletului meu, soarele meu stralucitor, luna mea prefrumoasa, stelele de pe cerul meu, soarele meu si luna mea, printesa mea, printesa inimii mele, printesa sufletului meu, regina mea, stapana mea, IUBITA MEA...