| Kristtine a întrebat:

Cum scapi de timiditate?happy

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

In timp! Ai sa cunosti oameni noi, ai sa-ti dai seama ca n-ai de ce sa te temi.Vei avea fel si fel de relatii cu oameni diferiti si-ti vei da seama ca trebuie sa-fi fie teama sau rusine de nimeni si nimic.Ma rog, in limitele bunului simt.Esti o persoana mai sensibila.Nu forta tupeul sa vina.N-ai sa faci decat sa dai in situatii penibile.

6 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Am citit nu stiut pe unde ca daca iti iei un animal de companie...parerea mea e ca nu are cine stie ce efect, dar merita incercat laughing

| vάĝàвøήτ a răspuns:

N`ai cum sa scapi de ea daca tu esti asa. asa o sa ramai pe viata

| smilegirl a răspuns:

Salut! ocupate cu dansurile! sau ceva de arta asta ajuta!

| Mikka09 a răspuns:

Si eu sunt timida...rau dar cand sunt obosita uit de tot si sunt si eu mai tupeistalaughing si vb ffff serios:d

| change12 a răspuns:

Asculta Cheloo, te ajuta sau bea niste bere/vin ce ai la indemana

| DailySmoker a răspuns:

Buna intrebare, si eu incerc asta laughing, pai in primul rand, incearca sa fii cat mai sociabil, nu doar cu persoanele cunoscute, incearca sa intri in vorba si cu persoane noi de pe la scoala/liceu/facultate, bine. cu subiecte decente, asta ar fi prima solutie, iar a-2-a ar fi sa incerci, chiar si cu cei din familie, sa abordezi subiecte mai "delicate", pentru ca timiditatea se manifesta si in acest fel, de asta vezi atat de multi copii de 11-12 ani care pun intrebari gen " de ce am chilotii uzi dimineata?"etc., pentru ca nu au curajul sa isi intrebe parintii despre ce este vorba, parerile de mai sus, sunt proprii, testate pe propria piele, acum tu faci cum vrei happy, Mult succes :*