| deepL a întrebat:

Cum se poate scapa de durere la dezvirginare?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cu cel putin o saptamana, doua inainte de eveniment, ori tu, ori el, cu o manichiura impecabila, introduceti mai intai un deget in orificiul himenal si, incet, incet, faceti miscari circulare, progresiv, studiindu-ti senzatiile. Astfel, se va largi acel orificiu. Apoi, continui cu 2 degete, pana cand simti ca s-a largit si mai mult orificiul. Cand poti introduce 3 degete, esti aproape pregatita fizic din acest punct de vedere! Cu toate acestea, si mai important este ca preludiul sa dureze mult, pana cand te simti "uda" de excitatie, moment in care el poate poate incepe sa incerce. Atentie, insa: trebuie sa incerce sa intre treptat, cu mare delicatete si rabdare! Daca te doare, luati pauza si incercati mai tarziu, sau sa incerce si el cu degetul sa te largeasca, inainte de penetrare!
Nu te gandi la durere, poate sa fie putin sau deloc, depinde de structura si grosimea himenului, dar si de cat l-ai largit tu pana atunci! Sa nu te astepti, iluzoriu, la Marele Orgasm din prima! E o mare greseala, pentru ca el poate veni sau nu, depinde de ce stii si ai facut pana atunci, dar si de priceperea lui!

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa nu te gandesti la ea, ci la placerile ce vor urma, fara dureri!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu multa rabdare si tact din partea partenerului si un preludiu bine pentru o buna lubrefiere. Nu scapi de durere, dar o diminueazi.

| ada a răspuns:

De durerea dezvirginarii nu ai cum sa scapi.Insa aceasta poate fi diminuata, daca o faci din dragoste si ai un partener bun, care sa isi dea toata silinta sa te excite si implicit sa te fac sa te simti mai bine.

Alte răspunsuri
| Elena0210 a răspuns:

Nu se poate scapa de asa ceva! dar e ceva normal...in plus daca partenerul e atent si are rabdare cu tine vie fi mei relaxata... dar gandeste-te la placere!

| bismark65 a răspuns:

Dezvirginandu-te chirurgical sau amanand momentul pana la atrofierea himenului adica cam pe la 90 de ani

| psiholoaga a răspuns:

Durerea nu este element obligatoriu al primului contact sexual pentru o femeie. Aceasta difera ca intensitate (pana la absenta ei) in functie de elasticitatea himenului. Poate fi diminuata daca partenerul este tandru si penetrarea are loc cu delicatete. De asemenea, e bine sa folositi lubrifiant si sa adoptati o pozitie care permite femeii controlul asupra adancimii penetrarii si ritmului.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti tine un baiat langa tine, numai prin sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti baiat presupun...(laurentiu)... iar voi ati tat raspunsuri pentru fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca exista un preludiu lung, si te iubeste, konteaza foarte mult. in fiecare relatie este diferit. oricum va fi ceva special si frumos pentru amandoi! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de complicat.pe mine m-a durut mult cu toate ca partenerul avea experienta si stia ce sa faca si cum sa ma ia. dar durerea nu se poate omite.Intr`adevar morfina cred ca e o solutie dar nu stiu daca se vine oricui pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut-o la 16 ani si nu imi pare rau pentru ca acum, dupa 10 ani sunt casatorit cu acea femeie. conteaza sa-ti iubesti cu adevarat partenerul si sa o faceti din placere iar baiatul trebuie sa fie delicat in acel moment. Si acum sa fim seriosi, daca iti este frica de durere o sa mori virgin! BAFTA, SPER CA TIAM FOST DE AJUTORwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iei incet si cu rabdare pe scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laurentiu, eu sunt fata, nu-ti pot spune nimc.astia de mai jos au dat raspunsuri pentru fete.fiecare om e diferit, dar u trebuie sa te gandesti ca vei scapa, toti vor scapa de dureri, indiferent de care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a durut destul de tare si totusi parteneru meu avea destula experienta se pricepea si a incercat usor usor a incercat vreo 5 minute dar nu am mai reszistat durerii!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate scapa de durere dar baieti nu au durerea la fel ca a fetelor pe noi de ustura putin si scapam pe ele le doare aproape o zi si scapa de durere pe vecie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal. te obisnuiesti trebuie doar sa va protejati e foarte riscant.placerea apare la a doua partida

| Bula001 a răspuns:

Eu pana la varsta de 18 ani am fost virgin,insa,cand am facut sex cu iubita mea totul depinde de cat de delicat o iei, tb sa incerci sa nu dai dovada de animalie sa o rupi in doua, tandrete si pasiune mi se pare cel mai bun mod de a nu o face sa sufere!

| Bula001 a răspuns:

Eu am fost virgin pana la varsta de 18 ani, consider ca cea mai buna metoda sa nu o faci pe partenera ta de viata sa aiba dureri profunde este sa dai dovada de tandrete, pasiune si sa nu incerci sa o fortezi, sa dai dovada de animalie!

| eu_5214 a răspuns:

Buna si eu sunt baiat si nu cred ca poti scapa de durere la dezvirgiare pentru ca ea e data de la domnu dumnezeu... o va durea putin dar ce sa-i faci asta este nu ai ce-i face hmmmm bafta si fa-o so doara salut

| claudia_4299 a răspuns:

Nu stiu habar n-am daca stiam imi facea placere sa te ajut dar prima data te doare rau pe mine m-a durut rau dar durerea a trecut pentru ca am facut-o cu cine merita si iti zic eu ca dupa durere urmeaza o placere parca ai fii in al nou-lea cer nu te mai gandii la durerea aia da-o in colo ca ea o sa treaca usor usor i-a incerca

| andreeacatalina66 a răspuns:

Faza este ca nu poti scapaaa

Alte răspunsuri