| eu_2947 a întrebat:

Cum se poate scapa de durere la dezvirginare la o fata? help me pls

Răspuns Câştigător
| renault a răspuns:

Sa ai rabdare si sa o faci sa o faci sa se umezeasca cat mai tare dupa care prima ora incerci cu un deget lent dupa care incerci sa introduuci...usor.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Observ ca mitul acesta, al durerii insuportabile la primul contact sexual e tot mai pregnant. Intensitatea durerii difera de la femeie la femeie, unele nici nu simt aceasta durere, iar pentru cele care au un himen mai elastic, recomand un preludiu mai lung, folosirea unui lubrifiant, o penetrare treptata si un prim act sexual mai lent.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde in ce calitate intrebi, esti fata in cauza...sau un baiat care vrea sa aiba relatie cu o asemenea fata...
In ambele cazuri, este vorba de multa tandrete, un preludiu suficient, astfel incat fata sa fie pregatita pentru penetrare, care trebuie sa fie treptata...incet-incetut.
Conteaza ca cei doi sa se doreasca foarte mult, atunci placerea va fi mare, fata simtind mai multa placere decat durerea, care, in asemenea conditii de mare tandrete, va fi diminuata mult. De scapat..., poate doar cu anestezie locala, dar hai sa fim seriosi, nu e nastere..., nu doare atat de groaznic, daca partenerul e tandru si stie cat si cum sa intre...

auran
| auran a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa existe durere. Depinde de tipul de himen. In general cel elastic nici nu se rupe de la primul contact si poate ca sa nu existe durere de fel.
Oricum este bine sa existe multa tandrete, astfel incat sa uite ca actul in sine este o durere. In general depinde de barbat. Si cum a spus si psiholoaga se poate folosi si un lubrifiant dar nu in cantitate exagerata pentru ca atunci nu cred ca va mai exista aceeasi placere.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de durere decat daca esti forte bine excitata oricum o sa te doara cand se rupe himenu laughing pe mine una m-a durut forte tare mai bine ramai asa cum esti big grin ai timp :* bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm poti diminua durerea prin gimnasticabatting eyelashes ajuta mult.
multa bafta:*