| antoniaidk a întrebat:

După dezvirginare se poate sa te îngrași?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Insărcinată.

| Adry05 a răspuns:

N-are nici cea mai mică legătură.
...doar dacă ai rămas gravidă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bineînteles ca se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mananci mai mult da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au legătură una cu alta.

| LPCTSTR a răspuns:

La fel de bine cum poti sa te ingrasi dupa ce-ai mancat 1 kg de zahar.
De unde vii cu afirmatia asta fara sens?

| antoniaidk explică (pentru LPCTSTR):

Eram curioasa.ma gândeam ca poate au loc schimbări hormonale in corp

| Sn4k3 a răspuns:

Se poate, dar nu asta ar fi cauza. Te ingrasi doar daca esti in surplus caloric (mananci mai mult).

| Bizon95 a răspuns:

Logica spune ca, daca esti o persoana sedentara si apoi, practic, faci un efort neobisnuit pana atunci, bineinteles ca o sa ai o pofta de mancare mai ridicata

totusi, pana acum nu am auzit de modificari hormonale, cu toate ca si asta are sens...

| antoniaidk explică (pentru Bizon95):

Eram doar curioasa?

| Cduncfujndf a răspuns:

Cu întrebarea asta, m-ai făcut să mă gândesc... dacă ești însărcinată?
Pe bune, nu te îngrași după ce te dezvirginezi, nici nu slăbești, nu te înalți și nici nu scazi în înălțime.
Singurul lucru care e posibil să se întâmple, e să ai mici dureri după.
E posibil să fi mâncat tu mai mult. Depinde la cât timp după dezvirginare s-a întâmplat asta. Că nu te trezești mai grasă după 3 zile.

| TOMMYCASH a răspuns:

Daca ramai gravida, iti vine cheful de pofta de mancare