| cris4ever a întrebat:

Cum se saruta?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ai specificat CE anume vrei să săruţi happy
Desigur, întrebarea "Cum" este destul de evazivă căci cu un anume răspuns la întrebarea "Ce" şi urmată de "Cum" poate avea cu totul altă explicaţie decât ceea ce s-a postat aici.

Oricum, ia-ţi şi tu un partener care să nu aibă 13 ani şi te învaţă elhappy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cred eu ca totul vine totusi de la sine si faci ceea ce simti ca trebuie sa faci in acele momente, deoarece ele sunt momente de abandon total al fiintei tale. Este mai bine ca voi doi sa va invatati singuri limbajul trupului si sa va cunoasteti singuri dorintele. Ai sa vezi ca nu este greu, ci este mai placut si original.
http://www.lovesite.ro/ce-este-sarutul-sarutul-este-o-arta-tipuri-de-sarut/
http://www.top-shop.ro/index.asp?tine=articles_sub&cid=157457&c=10337

| cristi202 a răspuns:

Nu ai mai facut-o pina acum?happy
Depinde de ce sarut vrei.
Ai grija cu cine o faci! Ca daca incerci la cineva care nu ti-e prieten(a), poate iesi cu scintei!happy
Ai grija de momentul in care o faci (nu merge oriunde si oricum!) Cel mai bine e cind sunteti singuri singurei.
Poate fi doar cu buzele (un pupic mai "lipicios"happy )
Poate fi cu limba, in care va atingeti cu limba si va "jucati" cu ea.
Sau poate (poti incerca asta, pentru mine a fost o surpriza totala cind mi s-a facut!) iei o bombonica in gura, si in timp ce o saruti, o transferi in gura lui (ei)!
Nu le prea am eu cu sarutul. Sigur vei primi tehnici mai bune, poate si cu denumiri - eu stiu doar de sarutul frantuzesc, dar mi-am dat si eu cu parerea!happy

| ShineMe a răspuns:

Simplu.Inchizi ochii si te lasi dus/dusa de val.Mai mult de atat nu cred ca pot sa eplic...Practica asa ceva si vei vedea.Succes.Cu respect Shine!

| carmin a răspuns:

Daca ai postat intrebarea respectiva, banuiesc ca nu ai fost sarutata pana acum!
Respiratia proaspata:este una dintre cele mai importante conditii, daca vrei sa faci o impresie buna.Ai grija sa te speli pe dinti, iainte sa pleci la intalnire.Nimic mai neplacut decat sa te saruti cu o persoana cu o respiratie urat mirostitoare...In cazul in care servesti masa inainte de ''momentul sarutului'', nu uita de guma de mestecat sau de bomboanele mentolate.care te vor ajuta sa iti recapeti respiratia proaspata.
Buze moi:tuturor ne plac buzele moi si nu putem sa ne dezlipim de ele cand le sarutam.Secretul consta in folosirea unui balsam de buze hidratant sau ruj rezistent la treansfer (waterproof), dar nu in exces. Uita de luciul de buze! Stiu ca barbatii nu vor sa auda de asa ceva, doar daca vrei sa ii lasi neaparat un semn discret pe gat, bluza, camasa etc.
Buze senzuale:musca-ti usor buzele si umezesteti-le iainte de sarut.Astfel,ele vor capata o culoare de rosu ''intens'' si vor fi mai senzuale.
Pozitia in momentul sarutului:stai cat mai aproape de partener, astfel incat sa il poti privi direct in ochi.
Inchide ochii:chiar inainte ca buzele voastre sa se intalneasca, inchide ochii.Senzatia este unica!
Tipuri de sarut:
Sarutul surpriza:surprinde-ti partenerul cu un sarut pe gat sau pe langa ureche.Este una dintre cele mai simple, dar si romantice metode de a ''seduce'' un barbat.
Sarutul cu buzele deschise:acest tip de sarut, presupune sa iti suprapui buzele peste cele ale partenerului.Nu incerca sa iti tii respiratia.Invata sa respiri pe nas! Prinde-i buza superioara sau inferioara intre buzele tale si sauta-l ca si cum ai gusta ceva ''delicios''.
Sarutul cu buzele inchise:acest tip de sarut, este practicat, de obicei, in momentul in care nu te simti deloc atrasa de persoana respectiva.Este si una dintre modalitatile prin care iti iei la revedere de la cineva cu care vrei sa ramai amica!
Sarutul cuminte:este intalnit de obicei, la primele intalniri. Fara prea mult zgomot si putin reticent.
Sarutul ciupit:un tip de sarut ''special'', regasit la persoanele care au o relatie stabila.Tot ce trebuie sa faci este sa ii musti usor buzele partenerului sau limba.Ai grija sa nu il ranesti!
Sarutul frantuzesc:este, cu siguranta, cel mai popular tip de sarut.Acesta implica atingerea limbilor celor doi parteneri.
Sper ca te-am ajutat.

| carmin a răspuns:

Ti-am raspuns de 2 ori la aceeasi intrebare si ti-am dat acelasi raspuns.Prima oara nu eram logat si a doua oara m-am logat si ti-am raspun de aceea apare anonim si Carmin.

| silver19 a răspuns:

Hai frate mai lasati-ma cu teoriile astea ale voastra despre asa zisul sarut...
Pai sarutu e cel mai usor lucru posibil, mai intai incepi usor cu buzele sa le apropii, te pupi de cateva ori si apoi bagi limba usor in gura partenerului si o misti... ce poate fi asa greu? sa-ti spun un lucru nu exista sarut perfect sau prost NICIODATA, fiecare saruta diferit asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji... fa exact cum ti-am scris acolo si ai sa vezi ca floare la ureche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai postat intrebarea respectiva,banuiesc ca nu ai fost sarutata pana acuma!
Respiratia proaspata:este una dintre cele mai importante conditii,daca vrei sa faci o impresie buna.Ai grija sa te speli pe dinti,iainte sa pleci la intalnire.Nimic mai neplacut decat sa te saruti cu o persoana cu o respiratie urat mirostitoare...In cazul in care servesti masa inainte de ''momentul sarutului'',nu uita de guma de mestecat sau de bomboanele mentolate.care te vor ajuta sa iti recapeti respiratia proaspata.
Buze moi:tuturor ne plac buzele moi si nu putem sa ne dezlipim de ele cand le sarutam.Secretul consta in folosirea unui balsam de buze hidratant sau ruj rezistent la treansfer (waterproof),dar nu in exces.Uita de luciul de buze!Stiu ca barbatii nu vor sa auda de asa ceva,doar daca vrei sa ii lasi neaparat un semn discret pe gat,bluza,camasa etc.
Buze senzuale:musca-ti usor buzele si umezesteti-le iainte de sarut.Astfel,ele vor capata o culoare de rosu ''intens'' si vor fi mai senzuale.
Pozitia in momentul sarutului:stai cat mai aproape de partener,astfel incat sa il poti privi direct in ochi.
Inchide ochii:chiar inainte ca buzele voastre sa se intalneasca,inchide ochii.Senzatia este unica!
Tipuri de sarut:
Sarutul surpriza:surprinde-ti partenerul cu un sarut pe gat sau pe langa ureche.Este una dintre cele mai simple,dar si romantice metode de a ''seduce'' un barbat.
Sarutul cu buzele deschise:acest tip de sarut,presupune sa iti suprapui buzele peste cele ale partenerului.Nu incerca sa iti tii respiratia.Invata sa respiri pe nas!Prinde-i buza superioara sau inferioara intre buzele tale si sauta-l ca si cum ai gusta ceva ''delicios''.
Sarutul cu buzele inchise:acest tip de sarut,este practicat,de obicei,in momentul in care nu te simti deloc atrasa de persoana respectiva.Este si una dintre modalitatile prin care iti iei la revedere de la cineva cu care vrei sa ramai amica!
Sarutul cuminte:este intalnit de obicei,la primele intalniri.Fara prea mult zgomot si putin reticent.
Sarutul ciupit:un tip de sarut ''special'',regasit la persoanele care au o relatie stabila.Tot ce trebuie sa faci este sa ii musti usor buzele partenerului sau limba.Ai grija sa nu il ranesti!
Sarutul frantuzesc:este,cu siguranta,cel mai popular tip de sarut.Acesta implica atingerea limbilor celor doi parteneri.
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa te intreb cati ani ai?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu faci ceia ce simtihappy

| DexTer a răspuns:

Daca ai 11 ani pa obraz...
daca esti mai mare sa stii ca vine de la sine (fara teama)

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări similare