| DomnulMuratura99 a întrebat:

Daca am ejaculat si dupa urinez, sperma ramasa pe canalul acela o sa dispara 100%?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

100% nu dar 99% da.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca urina eliminata cantitativ este suficient de mare (normala), in acel caz toata sperma ramasa in uretra este ''spalata'' si eliminata de jetul urinar. De asemenea, datorita faptului ca in uretra ramane o anumita cantitate de urina care are pH-ul acid, in uretra se creaza si instaleaza un mediu acid care fiind ''toxic'' pentru viata spermatozoizilor, acesti mor in momentul in care intra in contact cu mediul nou creat in cazul in care totusi ar fi scapat vreunul de a fi ''maturat'' de jetul de urina produs mai inainte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| girada79 a răspuns:

Trebuie igienă serioasă. Chiar luna trecută am avut necaz de la așa ceva.