| anonim_4396 a întrebat:

Daca am luat pastila de a doua zi azi la cat timp pot ramane iar insarcinata?

Răspuns Câştigător
| dondo a răspuns:

Pai poti ramane insarcinata chiar dupa ciclul de "urgenta" provocat de pastila. E foarte indicat sa faci sex doar protejat pentru o vreme, datorita faptului ca menstruatia ta va fi dereglata, iar momentele delicate [cand fertilitatea va fi cea mai mare] nu le vei sti, si va ajunge si "stropul fericirii" ca tu sa aduci un nou bebelas pe lumea asta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum va trebui ca macar 3 luni sa te protejezi cu prezervativ fiindca pastila de a doua zi da dezechilibre hormonale mari si nu poti folosi cu incredere alte metode contraceptive.

| mioara a răspuns:

Dupa 1 luna

| Florinna a răspuns:

A doua zi!

| blabla a răspuns:

Nu stiu exact, dar stiu ca nu e bine sa folosesti pilula de a doua zi decat de 2 ori pe anhappy