| ionuzzz a întrebat:

Dacă am primit poze nud dela o fata fară minora fara sa o oblig si i-am dat la alta persoana acele poze e infractiune (si eu sunt minor) pe net zica ca daca a dat cu acordul ei nu este infractiune dar totusi vreau sa verific pe TPU

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti un PAPAGAL

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este ilegal si pedeapsa este puscaria.
Tu ai trimis de buna voie pozele nud ale feiteti aleia, altora, care la randul lor probabil au trimis la mai multi, deci este pornografie infantila si pedeapsa este puscaria.

Minorii nu isi pot da acordul, fiindca nu au discrenamant, deci propagarea de material pornografic cu copii este puscarie curata.
Legea este aici:

https://lege5.ro/......odul-penal

| mihai69 a răspuns:

Da, e infractiune: deținere și distribuire de materiale pornografice cu minori.
Indiferent dacă și tu ești minor

| dullcat a răspuns:

Eu nu pot sa nu ma intreb de ce ti s-a parut ok sa le distribui mai departe?

| VoidEternal a răspuns:

Ai avut pe dracu' acordul ei.

Ești un gunoi ordinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriți închisoarea pe viață pentru ce iai făcut lui fata aia.

| Cosmin3412 a răspuns:

Daca ai dat la alta persoană fara acordul ei, este infracțiune si destul de grava. In ultimii anii au ajuns oameni la pușcărie pentru asta. Daca esti minor, o sa ai dosar penal, poate nu ajungi la pușcărie, dar un dosar penal iti ruinează si afectează cariera.
Asa ca fai bine si sterge pozele cu ea si cel mai mult sterge pozele din telefonul acelei persoane la care le-ai dat. Acea persoană daca le pune pe net esti direct răspunzător si tu.

| Markos1111 a răspuns:

Si tu si cealalta persoana sunteti complice si o sa aveți mari probleme. Se pedepsește grav cu astfel de situații. Si băieților din pușcării nu prea or sa le convină când or sa afle ce ati făcut. Poate acele fete erau fetele lor. ghiciți voi răspunsul la ce credeți ca o sa deveniți laughing