| anonim_4396 a întrebat:

Daca cu 5 zile inainte sa-mi vina ciclu am facut sex neprotejat(nu s-a terminat in mine, dar ii lichidul acela pre-ejaculator :-s ), sunt sanse sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragă @jojo, o femei nu poate avea și menstră și ovulație în același timp!
@antonia, din punctul meu de vedere, nu rămâi, ovulația s-a încheiat cu aproximativ 7 zile înainte de venirea menstrei iar metoda coitului întrerupt dacă este bine stăpânită nu sunt probleme nici în fertilitatea ta!
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Acel lichid precoital apare inainte sa ejaculeze inainte sa te penetreze si contine si ala spermatozoizi.

| Rukhsandra a răspuns:

Cam da. Exista sanse deoarece in lichid pre-ejaculator s-ar putea sa fie si 2-3 "inotatori " si inainte de menstruatie e perioada fertila atunci cand se elibereaza ovulul si poate sa se intalneasca pe drum si sa faca de o fertilizare si sa ramai insarcinata.Vezi daca iti vine menstruatia sau ai simtome de sarrcina. Daca ai semne de intrebare fa un test dupa 2 saptamani de la contact sexual

| mdany a răspuns:

Da.Stiu a fost scump prezervativul la magazin.Lasa ca sarcina ii mai ieftina.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Antonia vino pe la me is mini ginecolog siti spun eu fara bani plata in natura laughing

| Sabrina25 a răspuns:

Nu, dar data viitoare foloseste un prezervativ; ca doar de asta s`au inventat

| Sabrina25 a răspuns:

Hmmm.tare aiurea. Sper din tot sufletul sa nu fi ramas insarcinata.Dar i`ati masuri de precautie.Asta conteaza.ANticonceptionale,prezervative.enything.Daca maine iti vine ciclul e ok.DEsi stiu ca ar trebui sa ai mai multe contacte sexuale neprotejate ca sa ramai insarcinata.

| jojo_2491 a răspuns:

Poti ramane insarcinata chiar si in timpul ciclului menstrual, dar pentru siguranta ta, dupa doua saptamani de la terminarea ciclului fa un test de sarcina.

| jojo_2491 a răspuns:

Raspund doar la intrebarile la care stiu ce spun, nu doar sa ma aflu in treaba.intrebati un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inca nu mi-a venit ciclul...luni ar trebui sa-mi vina,pe mine de fiecare data inainte de ciclu' ma dureau tzatzele pana imi venea, m-au durut ieri, dar azi nu ma mai dorstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa inteleg ca sunt sanse? (liviu42)

| Hirako a răspuns:

Exista posibilitatea sa fii insarcinata, insa e infima.Linisteste-te,o sa fie ok.Insa e mai bine sa te protejezi, in viitorhappy

| TrustNoOne a răspuns:

Jojo ce tot vb acolo...cum sa ramai insarcinata pe timpul menstruatieilaughing)))) ia si te mai documenteaza...dar in leg cu intrebarea ta da este foarte posibil. acum depinde cat de bun e de samanta baietuwinking