| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești băiat este greu să abordezi o fată de față cu părinții ei?
De exemplu, la ștrand.

2 răspunsuri:
| intrebcenustiu a răspuns:

Bineinteles

| Iunicu a răspuns:

Depinde de abordare.
Poți începe o discuție cu ea despre cantitatea de clor din apă, despre temperatura de afară. Dacă este interesată va intra în discuție.
Puteți sta de vorbă pe marginea bazinului fără contact fizic pentru că părinții ei vor sta cu ochii pe voi.
Ba chiar îi poți șopti discret că o placi și ți-ar plăcea să mai discutați și cu alte ocazii.
Nu uita ea poate fi reținută din cauza prezenței părinților.
O întrebi când mai vine la bazin pentru că vrei să vă mai vedeți.
A doua oară veți fi deja prieteni. A treia oară puteți merge chiar numai voi doi.