| roxanna_5740 a întrebat:

Daca esti in a doua zi de menstruatie... faci sex neprotejat, iar el ejaculeaza in interiorul vaginului, poti ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O femeie nu poate avea ovulație și nici nu poate rămâne însărcinată în timpul ciclui menstrual.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul e foarte mic. Nu exista nici o zi sigura 100%.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de ce sa faci neprotejat?! Ti s-a urat cu binele?! poti ramanae in Orice ZI! Dar chiar nu ti-e frica de BOLI TRANSMISIBILE S E X U A L? vvv...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Normal
si nu numai k poti sa ramai insarcinata ci poti sa iei si diferite boli pentru ca in aceea perioada esti foarte sensibila

| JustMeFlory a răspuns:

Sansele sunt mult mai mici.chiar ff mici, dar totusi exista. fa'ti un test de sracina dupa 21 de zile, si nu mai face sex neprotejat.este riscant!

| alexa a răspuns:

Fii sigura k da...
mergi la un ginecolog neaparat ssi fa. ti un test...mai bine foloseste prezervativul daca vrei sa faci si in perioada menstruatiei sex
te risti km mult ai grija
bafta

| smooth a răspuns:

E clar ca poti ramane insarcinata dar u ar trebui sa ti cont de faptul ca este o o zona supar deschisa la infectii si restul, din pacate se intampla chiar f des la multi dintre noi deoarece uni nu se pot abtine dar este o greseala!

| francesca a răspuns:

Depinde de organism, am o prietena care mai face asa din cand in cand cu iubitul ei si nu i s-a intamplat niciodata nimic. dar, la menstruatie, nu numai ca este pacat sa intretii act sexual, dar este si foarte nesanatos.ai grija!

| maya_4030 a răspuns:

Eu stiu ca nici la semafor nu treci pe rosu, de ce ar fi aici altfel? chair nu va puteti abtine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar poti face si cancer uterin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la menstruatie...nu poti ramane insarcinata...am fost la un ginecolog si m-i-a spus sa stau linistita k nu pot sa raman...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acele zile femeile sunt cele mai fertile.Normal ca poti ramane, atunci suntem cel mai expuse.

| nykolas a răspuns:

Nu este o regula, depinde de la caz la caz.