| Elwira a întrebat:

Daca iti incepi viata sexuala, iti intarzie in fiecare luna menstruatia? Sau iti vine rar?:-|

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, viata sexuala nu iti influenteaza menstra. Ea trebuie sa continue sa vina regulat (daca nu esti insarcinata sau bolnava). Daca inceperea vietii sexuale a produs o dereglare a ciclurilor tale menstruale trebuie sa consulti urgent ginecologul (de preferat acelasi care te-a consultat in prima luna dupa inceperea vietii sexuale).

| mgtow a răspuns:

Viata sexuala nu afecteaza menstruatia.

| niki a răspuns:

Nu,daca nu ai o viata sexuala costanta,pot aparea dereglarile hormonale,dar nu e normal sa iti vina rar.dar asta depinde de fiecare organism in parte,sfatu meu e sa vorbesti cu ginecologul tau, el te va ajuta cu siguranta, asa vei sti sigur daca ai problema sau nu

| Mary_5158 a răspuns:

Depinde de organism, uneori poate delegra dar, doar pentru urmatoarele 2-3 luni nu mai mult, de regula nu trebuie sa ai probleme.