| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarzitat menstruatia 5 zile... aproape in fiecare luna imi intarzie...cateaodata imi vine la data fixa. e posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Da, este posibil daca ai avut contact sexual neprotejat sau daca a esuat masura contraceptiva pe care ai utilizat-o. Poti afla daca esti sau nu insarcinata, facand un test de sarcina. Cel mai concludent ar fi in a 7-a zi de intarziere.
In cazul in care nu este sarcina si totusi menstruatia nu apare, este bine sa mergi la un consult ginecologic.
Sanatate!

| SelluMarrie a răspuns:

Nu cred ca ai ales categoria potrivita ma rog...
Daca nu ai avut niciun contact sexual nu ai cum sa fii insarcinata laughing
Daca ai avut si nu te.ai protejat s-ar putea. Du. te la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaa

| ZaMbArIcI_4577 a răspuns:

Daca ai avut vreun contact sexual neprotejat sau cu prezervativ rupt sau ceva in gen a trebui sa-ti faci un consult ginecologik daca nu ai avut niciun contact sexual si zici ca nu e regulata nu e nocio problema fiecare cu corpu luiwinking