| biscuite16 a întrebat:

Ajutati-ma! luna trecuta m-a tinut mai mult menstruatia, iar acum intarzie. e posibil sa fiu insarcinata? tin sa mentionez ca mi-am inceput viata sexuala luna trecuta... cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Daca a fost protejat, nu.o cauza ar fi aceea ca incepandu-ti viata sexuala, se deregleaza.din acesata cauza o sa-ti vina in alta data decat cea obisnuita.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ, probabil nu esti insarcinata. Dar du-te la ginecolog daca menstra intarzie mai mult de 7 zile (fa si un test in ziua a opta)

| monyk a răspuns:

Buna,depinde de mai multi factori.Conteaza daca v-ati protejat sau nu,ca daca nu v-ati protejat e posibila o sarcina,in schimb daca v-ati protejat si menstruatia totusi intarzie pot fi diferite cauze:fie o dreglare hormonala,fie stresul,fie o raceala la ovare, etc.
Mai asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia, ca si mie mi-a venit in 1 martie dar pe luna februarie ca mi-a intarziat si pe luna martie practic nu mi-a venit menstruatia si eu astept cu sufletul la gura sa vina.
Daca nu te-ai protejat, sau chiar daca te-ai protejat, poate e mai bine sa iti faci un test de sarcina...pentru ca cauze pot fi destule, insa e bine sa scapi de o grija, daca esti sau nu insarcinata.

| KissSummer a răspuns:

Dragutza. daca nu te.ai protejat tot ce e posibil. daca da. at e doar o dereglare a menstruatiei. nimic grav. dar mai grav se poate sa fi insarcinata. ca sa scapi de nedumeriri. ar fi mai ok sa faci un test de sarcina. si vei afla daca esti sau nu. dar uh ar trebuie sa stii daca va.ti protejat...adica uh daca ai luat anticonceptionale si el daca a folosit prezervativ. ca asa nu este nici un risc sa ramai insarcinata. daca nu ati folosit nici unu`l dintre voi. imi pare raw sa.i zic. dar se poate sa fi insarcinata. ti.am zis fa un test si scapi de ingrijorare.

sper ca ti.am fost de ajutor. bafta.:*

funda?batting eyelashes

| biscuite16 explică:

Ne-am protejat cu prezervativ, iar el nu a ejaculat in mine

| biscuite16 explică:

Eu zic ca nu e nimk grav,deoarece am simtome de ciclu, adica:mi-au iesit cosuri, ma doare sub burta etc si nu am alte simtome de vreo posibila sarcina

| biscuite16 explică:

Am facut un test, si a iesit negativ... posibil sa am o infectie, poate afecta asta cu ceva?