| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti introduci degetul in vagin si simti ceva mai umflat ce poate fi? Ai atins colul uterin?

11 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Colul nu este aproape de intrarea in vagin, cum bine cred ca stii. Vrei o confirmare ca ceva nu este bine? Da. nu este bine, si ar trebui sa mergi urgent la ginecolog. Nu trata decat cu f.mare seriozitate orice problema medicala... Sanatate...

| Parintele a răspuns:

Daca bagi degetul in vagin.depinde cati ani ai...si da, poti atinge colul uterin. undeva mai in fundul vaginului.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Colul uterin e la 9-10 cm de orificiul extern, deci e putin probabil. Nu stiu ce umflatura ai gasit tu, poate fi conformatia normala a vaginului. Acesta are pe peretele anterior o mica proeminenta numita parca coloana anterioara, care este perfect normala. Dar fiindca nu te poti examina singura, ar fi bine sa mergi la un ginecolog pentru a fi sigura ca umflatura aia nu e ceva patologic.

| Andreea_8468 a răspuns:

Creierul laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. arunca un ochi pe net sa vezi ce inseamna col uterin...
2. vaginul de la mama lui, inainte de inceperea vietii sexuale are o lungime de 8-9 cm. nu cred ca ai degete asa lungi laughing

| Encore a răspuns:

Sigur ai bagat degetu? :-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, este vezica urinara, degetele sunt murdare si pline de microbi chiar daca le speli foarte bine, masturbarea cu degetul duce la ranirea vaginului, orice obiect duce la micoze, un prieten este mult mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am simtit ceva de genul asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punctul g

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va mai dati cu parerea daca nu stiti. da e posibil sa iti atingi colul uterin, dar acum depinde de cat de adanc e vaginul fiecarea.eu una il ating cu aratatorul si la inceput m am speriat putin pentru ca nu stiam despre ce este vorba dar un medic mi a explicat cum stau lucrurile.deci machupicchu nu speria fata degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Machupicchu dar domnisoara nu a spus ca simte umflatura aproape de intrarea in vagin, colul uterin e in fundul vaginului, deci nu este nimic de speriat.