| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti vine ciclul regulat adica exact cand trebuia exista posibilitatea sa fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel putin teoretic NU poate exista o sarcina in cazul in care ciclul este regulat si menstruatia porneste la data calclata/prevazuta. Se considera ca procesul menstrual reprezinta de fapt GARANTIA ca in proportie de 99, 99%, in ciclul menstrual anterior NU s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv endometrul existent in uter a imbatranit si s-a degenerat devenind inutil, motiv pentru care tebuie eliminat si necesita sa fie inlocuit cu un alt endometru intru-un ciclu NOU. Sanatate!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nici vorbă!

| DrGoogle a răspuns:

Cazurile sunt foarte rare 1 la un milion.