| Ana_5104 a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia pe 28 mai si am avut pana pe3 iunie si acum pe 9 iunie am facut sex neprotejat cu iubitul meu, iar el nu a ejaculat in mine ci langa mine dupa care s`a dus la baie si s`a spalat, s`a sters si s`a intors si am mai facut sex exista sanse sa fi ramas insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Destul de mari, cam 30-40%, dat fiind ca era perioada de fertilitate maxima.

| Deniisze a răspuns:

Nu

| emi29 a răspuns:

DA fa si tu calculul 4, 5, 6,7,8,9 spermatozoizii traiesc 5-7 zile 10, 11, 12,13,14,15,16, zile fertile 12-15 dupa menstruatie, felicitari vei avea un bebe, daca nu vrei copii foloseste dracului un prezervativ.
ps daca nu ai su## surplusul de pe canal atunci a ramas sperma

| Florentin_6875 a răspuns:

Da exista de multe ori se face aceasta greseaja, nu cred ca s-a spalat bine si in interior ca sa nu imi fi ramas sperma, sincer chiar este un risc sa fi ramas. Daca bu ai noroc si nu mai repeta asta! Succes!

| alexandra_2771 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine.nu ai de ce sa te sperii.ca nu ai ramas.happy

| deutSa a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine, nu sunt sanse sa ramai!

De obicei poti face sex neprotejat, fara sa ramai gravida, astfel :

5 zile dupa ce ti s-a terminat ciclul si 5 zile inainte de a-ti venii.

De obicei primele 5 zile sunt sigure ca nu ramai, dupa urmatoarele 10 sunt periculoare, etc

| DeathIncarnate a răspuns:

Ce-ti mai place sexu si tierolling on the floor