| AndreeaC99 a întrebat:

Dacă mi-am început viata sexuala de la 15-16 ani corpul meu se mai dezvolta? Îmi mai cresc sânii?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, normal. Creșterea nu se oprește decât după 20 ani. Iar, sânii, prin faptul că ați început viața sexuală, vor avea un volum normal, ușor mărit, datorită faptului că veți avea o cantitate mare de hormoni prin intermediul activității sexuale începute.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericită dacă nu ai mai face sex decît după căsătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da încă prea mult. De aia multe adolescente arata de parca ar avea 20 de ani desi ele au 15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca o data cu începerea vieții sexuale sânii se micșorează.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Ai fi mai fericită dacă nu ai mai face sex decît după căsătorie."

E mai complicat dupa casatorie sa faci sex cu cine vrei. Deci nu e nici o fericire.

| Celcestietot a răspuns:

Da, în chinuri. Nu trebuia să faci asta!

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sanii se dezvolta in conformitate cu informatiile genetice existente in interiorul celor 23 de perechi de cromozomi transmisi de catre mama ta. Nu exista nicio legatura sau vreo relatie de interdependenta intre varsta la care ti-ai inceput viata sexuala/a avut loc dezvirginarea ta si procesul de cresterea si de dezvoltare a sanilor tai. La urma urmei, trebuie sa stii si mai ales sa intelegi ca totul depinde de cat de darnica a fost ''natura'' sau ''zodia'' sub care te-ai nascut. big grin Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Se dezvolta. Nu îți afectează creșterea sânilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Corpul ta se dezvolta non stop, fiind in functie de ce mananci zilnic!
Cu sexul la varsta atat de mica, ai risc de contaminare cu boli sexuale grave, risc de cancer uterin samd.
In ce privesc sanii, ei cresc hormonal, tot in functie de ce mananci tu zilnic.