| UnaCaldaUnaFierbinte a întrebat:

Daca nu ma mai masturbez mult timp, atunci cand o sa fac sex o sa rezist mai mult sau din contra, o sa termin repede din cauza poftei?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a ejacula ''instant'' in momentul atingerii glandului de vulva partenerei de sex, sau dupa trecerea a doar cateva secunde ori a 2-3 penetrari profunde a vaginului, de regula atat teoretic cat si practic este acelasi in cazul primului contact sexual .....si daca te masturbezi, sau ca te abtii. Acest fenomen se produce din cauza excitatiei intense ori a surescitarii provocate de imaginatia baietilor inca virgini. Astfel si daca te masturbezi, ori ca te abtii pana la urma urmei ajungi tot la vorba romanului... e tot un drac. rolling on the floor Sanatate!

| All4QuestionS a răspuns:

Cel mai probabil vei termina destul de repede, acum depinde si de experienta ta sexuala, de cat de mult ai practicat, cat de mult cu aceea persoana. de exemplu eu chiar si dupa 2 saptamani fara masturbare iar apoi fac sex, rezist ca de obicei fara probleme iar asta pentru ca am facut de suficiente ori sa ma obisnuiesc cu acest lucru si cu aceea persoana.

| danielzajmk a răspuns:

Pregateste un prosop...