| esrarkeş a întrebat:

Daca o faci cu un baiat cu care nu esti impreuna esti curva?

37 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Daca sunteti prieteni de sex, atunci NU!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, dar nici nu prea le ai cu valorile morale.

| Aleqa a răspuns:

Nu.
"A fi curva"-a intretine relatii sexuale pe bani si/sau a face sex cu mai multi barbati in acelasi timp

| FineBroAndy a răspuns:

Nu,depinde de relaţiile care sunt între voi.Şi apropo, de ce este mereu fata cea luată de proastă? Băiatul nu are niciodată vreo vină?

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Lol..trece a sasea si se gandeste sa se culce cu un baiatlaughing))

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu fi atat de dura cu tine. oh go on
Nu-ti spune curva, incepe cu....usuratica. happy

| neutrino a răspuns:

Pentru inceput esti numai usuratica.

| sofisis a răspuns:

Nu. Termenul asta se foloseste de baieti pentru a caracteriza o femeie care a avut mai multi parteneri sexuali. Dar nu are nici o legatura cu realitatea.

| stanciudan a răspuns (pentru sofisis):

Si nu folosim termenul asta degeaba. Ca fata a avut mai multe relatii anterioare ce au implicat si dragostea e una. S-a indragostit de el, au facut dragoste, dar relatia nu a mers, asta e. Dar ca a schimbat 10 intr-o luna, fara ca sa le retina nici macar numele pentru mine asta inseamna curva.
Sa spun un caz real, in care o fata tot asa a facut cu mai multi parteneri. Dupa ceva timp s-a maritat. La un eveniment, la masa au stat ea cu sotul ei si inca vreo 5-6 baieti. Culmea ca s-a întâmplat sa ii probeze pe toti anterior casatoriei. Imi povestea un prieten care s-a numarat prin cei 6 ca ii era lui jena de situatia in care era ea. Bineinteles toti au catalogat-o curva, si toata lumea o stie cu eticheta asta.
Imi e mila de bietul baiat care a luat-o de nevasta.

| sofisis a răspuns (pentru stanciudan):

Mie personal mi se pare ca e treaba fiecaruia cati parteneri sexuali are.
Si un vecin de-al meu si-a luat nevasta curva...da curva pe bune. Din asta scotea bani. Si? Daca a avut viata asta inseamna ca nu mai e om? Nu mai emrita respect? Nu mai are dreptul la iubire si la fericire? Trebuie evitata ca si cum ar fi o ciumata sau cum?
Orgoliile voastre nu va lasa sa judecati lucrurile normal.
Si daca fata aia a avut aventuri, ce? Asta inseamna ca nu isi poate iubi sotul si ca nu ii poate oferi stabilitate si fidelitate?

| stanciudan a răspuns (pentru sofisis):

Eu personal nu pot respecta o asemenea femeie. Sa sarut ce au sarutat si altii 100 inaintea mea, sa stiu ca ce tin in brate a fost f**** de multi altii, nu accept si nu concep. Ideea asta nu m-a lasat sa imi insel sotia, desi am fost foarte aproape de cateva ori. Mai bine am refuzat, doar pentru ca m-ar innebunii ideea ca si sotia mea ar putea sa imi faca asta. Am luat-o virgina, si incer sa ii fac toate poftele si sa o satisfac din toate punctele de vedere, numai sa nu simta nevoia sa ma insele vreeodata.

| Mussette a răspuns:

Nu. Poate chiar il placi sau va fi ceva mai intens intre voi...nu trebuie sa fi-ti neaparat impreuna.
Uneori poate fi mai placut sa nu fi intr-o relatie bine stabilita, dar sa faci dragoste, iar intre voi sa fie totul ok.
Crede-ma, ca am avut relatii in care n-am stabilit de cand suntem impreuna si a fost chiar mai placut. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, esti doar una din celelalte cateva milioane de romance, care fac acest lucru, crezand ca e normal ceea ce fac.

| Ottakringer a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai. Cunosc si eu asemenea fete din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ottakringer):

Ar trebui sa fim izolati complet de societate pentru a nu cunoaste macar o asemenea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce vad aici. sa stiti si voi expertilor (majoritatea de deasupra) curva e femeia maritata care cauta in alta parte decat la sotul ei. restul sunt panarame.care o face pe bani e prostituata. habar nu aveti dar dati raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Poti fi curva si daca nu o faci cu acel baiat.

| MotanAndrei a răspuns:

Esti curva in momentu in care te *** pe bani, in momentu cand ai o relatie si te *** cu alti inselandu-ti parteneru si/sau ai mai multe acte sexuale cu mai multi indivizi intr-o saptamana sau luna.

| Iamnotme a răspuns:

Nu, nu eşti curvă.

| Phini a răspuns:

Inseamna ca esti in viata! laughing nu ai de ce sa te consideri curva daca nu faci asta pe bani, sau cu mai multi... doar sa nu ai grija sa nu faci asta in timp ce esti intr-o relatie. Succes! big grin

| Diana1417 a răspuns:

Nu nu esti ai vrut placere atata tot

| xStixx a răspuns:

Cât timp nu faci sex pe bani, nu.
Dacă ai o viaţă sexuală activă ( adică să faci sex din plăcere ), nu înseamnă că eşti o curvă, sexul este sănătos, cât timp o faci cu prezervativ şi ai peste 18 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xStixx):

Asa este! Curva esti atunci cand te culci cu mai multi baieti pentru bani.

| TeckTonik997 a răspuns (pentru xStixx):

Pe bani e prostituata, curva e pe gratis, bre

| TurboBoost a răspuns:

Nu cred ca intelegi bine termenul. Nu are nici o legatura. Deci nu, nu esti.

| Relic a răspuns:

Confucius a zis : " o cheie care deschide multe incuietori este o cheie buna. O inchuietoare care se deschide cu multe chei nu este una buna." sau ceva in genu. Acuma tu decizi cat de uzata vrei sa fi cand o sa te casatoresti iar daca te culci azi cu 1 maine cu altu si te intereseaza ce crede lumea despre asta, da-mi voie sa iti confirm faptul ca vei fi vazuta drept o curva sau cel putin o fata pe care o bagi usor in asternut. PUpici din hawaii :* :*

| bobo37 a răspuns:

Daca o faci cu mai multi baieti esti curva

| bobo37 a răspuns:

Ss daca ceri bani inainte sa o faceti atunci chiar esti curva

| stanciudan a răspuns:

Sexul pe bani se cheamă prostituție, e doar un job, nu implica plăcere și nici sentimente.
Sexul din plăcere cu oricine demonstrează ca acea fata e ușuratică, și niciodată nu cred ca se va ma putea abține fără sa schimbe partenerii chiar și după căsătorie - cu alte cuvinte curva.
Cele mai multe însă sunt curve nu numai din plăcere, cât și pentru a obține un folos material (căsătoria cu un prost înstărit pe care nu îl iubesc, în scopul promovării într-o firma, găsesc prosti care le duc în călătorii și le cumpără tot felul de chestii inutile, etc).
Eu unul, ca bărbat nu m-as cupla/căsătorii cu una care pe la fundul ei au trecut n bărbați (asemenea cățelelor în călduri).
Deci în astfel de cazuri mai mult respect acord unei prostituate decât unei curve.
P.S. Le exclud de la a fi curve pe femeile măritate care au specimene acasă ce se urca pe ele, dau din fund 2 minute, apoi se dau jos, întorc spatele și dorm. Sau cei care uita se le facă sa se simtă femei, sau le neglijează.

| anonim_4396 a răspuns (pentru stanciudan):

Referitor la acel ps, ma intreb cine ii pune sa se casatoreasca daca nu o multumeste. pana la urma sexul inaintea casatoriei asta e, sa vada daca sunt combatibil asa. nu cred ca e barbat care da ca un nebun 2 ore la partida, si cum se insoara dupa 2 minute moare. aici e si vina ei ca l-a luat, daca nu o satisface, deci nu are chiar 100% dreptate sa caute la altul.e si vina ei, zic eu.

| Salycumo a răspuns:

Eu cred ca nu, pentru ca a fi curva inseamna cind te culci cu mai multi baieti.Asa ca nu esti.

| SkyRainb0w a răspuns:

Daca te plateste, da
Daca nu e doar ..palcerehappy

| esrarkeş explică:

XStixx nu am peste 18

| xStixx a răspuns (pentru esrarkeş):

Păi...dacă nu ai peste 18 ani, nu este prea indicat să-ţi începi viaţa sexuală, eu zic să te bucuri de copilărie ( cât o mai ai, când nu o s-o mai ai, o s-o vrei înapoi ), o să ai timp şi pentru bărbaţi, crede-mă, o să ajungi într-un moment, când o să te saturi de ei.
Vezi tu, omul nu mai are onoarea şi bunul simţ pentru a-şi respecta semenii, ne jignim, ne rănim şi batjocorim cu o nesimţire nemaivăzută.
Niciodată să nu asculţi de gurile rele, trăieşte-ţi viaţa aşa cum îţi place, fă ce îţi place şi respectă pe cine merită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru esrarkeş):

Ca sa fii curva trebuie sa repeti acest lucru, si pe langa asta, si pe bani. E ciudat sa faci sex cu cineva cu care nu esti impreuna, dar nu, nu esti curva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru esrarkeş):

A da, si asta inseamna ca incepi sa fi usuratica. Un pont: Fa-ti un iubit daca vrei sa faci dragoste sau sex.

| marlan a răspuns:

Daca ii ceri bani da. Daca faci de placere nu.