| anonim_4396 a întrebat:

Dar problema mea este ca daca sunt sincera si-i spun ca-l iubesc poate spune colegilor ca suntem in aceeasi clasa. iar pe mess nu vorbeste cu mine sta pe invizibilcrying il plac asa de mult dar nu cred ca are aceleasi sentimente iar daca ii spun mi-e frica sa nu creada ca ii iubecs banii, eu il iubesc pentru cee ce e el nu pentru banii parintilor lui...

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Sall. Nu fa asa ceva. Daca-i vei spune ca-l iubesti, vei pierde tot, inclusiv mandria si demnitatea. Nu fa o asemenea greseala. Dragostea si iubirea, se vad de la o posta, nu trebuiesc spuse. Cand vei fi sigura de el atuncia s-ar putea spune, dar si atunci cu jumatate de gura. Deci: Atentie, ca aluneci pe un teren alunecos. Incearca sa gandesti cu mintea, nu cu sufletul. Ai grija ce vorbesti, sa nu se indrepte in defavoarea ta. Pa