| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda.
Ce inseamna dezvirginarea la barbati?
Ce se intampla si cum?
ce se rupe in penis?
Doare ustura,, ce se intampla atuci?
Am trecut prin operatia de fimoza sa stiti eu nu mai sunt virgin?thinking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La unii barbati, la primul contact sexual, se rupe frenul (cam la 20%). La majoritatea insa (60%) frenul ramane integru toata viata. La restul, se rupe candva in timpul vietii sexuale. Daca esti circumcis, nu mai ai fren, deci n-are ce sa se rupa, sa doare, sa usture.
Conform definitiei virginitatii, o persoana este virgina pana la primul contact sexual (vaginal, oral, anal sau masturbare de catre partener).

| mgtow a răspuns:

Li se rupe ata de la capul penisului nu pot sa iti explic asa de bine dar o sa iti arate viitorul tau prieten la penis ce i s-a rupt cand s-a dezvirginat. Putin doare.

| TitiDrLove a răspuns:

Ce vorbiti. asa zisa ata poate sa nu se rupa si tu sa nu mai fii virgin! ata se rupe doar in momentul in care gasesti pe cineva cu vaginul stramb-ex.- o virgina, doar atunci cand se fac miscari bruste si nu se folosesc lubrifianti! Normal, ti se dezlipeste pielita din jurul capului penisului si da. ustura.e normal!
PS: Sunt barbati care traiesc toata viata cu ata aceea si asta nu inseamna ca sunt virgini!

| sebywarlord a răspuns:

Nu se rupe nici o ata,adica sigur ca se rupe dar nu la toti barbatii,la barbati nu e neaparat o schimbare fizica ci una psihica, unor barbati li se rupe ata de la primul contact sexual, altora de la al 3-lea etc, unora nici odata happy
da, ustura si curge si ceva sangehappy
Daca ai facut operatie nu inseamna ca nuami esti virgin, conteaza si psihicul tau / gandirea ta etc

| Darius_6848 a răspuns:

Se rupe asa zisa ata big grin da doare si curge si un pic de sange, altii spun ca nu doare, deci depinde de persoana, si nu se rupe asa repede, nici eu nu stiu exact cand, exclus cand o faci cu o dom. virgina, e total neadevarat, va asigur big grin funda?

| robert_6335 a răspuns:

I se rupe ata din capatul penisului, da este dureroasa si curge putin sange, dar astia suntem la toti o sa ni se intample asta

| Elwira a răspuns:

Pai pot aparea infectii daca nu te protejezi si contactezi ceva de la partenera, mai ales pentru ca acolo unde se rupe ata se creeaza o poarta de intrare pentru microbi.De curs prea mult sange nu are cum, pentru ca prin ata aceea nu trece nici un vas important de sange care sa produca vreo hemoragie...