| DomnulPoliticos a întrebat:

De ce altii au mai multe neveste dar eu daca ma uit la alta femeie pe strada mi se reproșează ca sunt curvar?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă ceilalți au neveste. Dacă le au, înseamnă că sunt le lor, nevestele. Iar tu te uiți la o femeie care nu este a ta. Iar porunca pe care tu o calci, sună astfel. Să nu poftești la femeia aproapelui tău. Deci să nu poftești la o femeie care nu este a ta. Iar tu asta faci. Femeia de pe stradă nu este a ta. De aceea ești curvar.

| dullcat a răspuns:

Cine te opreste sa iti iei si tu neveste? Plus, eu nu cred ca asta se intampla in Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| Zeulfemeilor6969 a răspuns:

Ce retardati