| gadu a întrebat:

De ce am scurgeri maronii rosiatice(cheguri de sange) in afara >menstruatiei?:

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Având în vedere întrebarea ta anterioară, bănuiesc că te referi la scurgerile maronii din perioada 25-29 octombrie...

Acele scurgeri au fost în perioada ovulaţiei : la unele fete/femei apar astfel de scurgeri în acel moment al ovulaţiei ( pe parcursul a 3-4 zile ) - deci, teoretic, NU este nimic grav.

Bănuiesc că au fost REDUSE cantitativ!

Dacă, totuşi, scurgerile/sângerarea din acea perioadă a fost abundentă TREBUIE consultat un GINECOLOG!

1 răspuns:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Pai acele scrugeri sunt tot de la menstruatie.sunt bucati din mucoasa uterina...