| Superior a întrebat:

De ce baietii sunt atrasi de fund si de sani daca "cica" hormonii ne indeamna sa ne reporoducem? Jucatul cu sanii si fundul nu fac parte din reproducere.

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sunt chestii instictive. Nu ne uitam neaparat la fund, unul mare nu e neaparat atractiv cat timp nu exista un raport potrivit intre circumferinta abdomenului si coapse (hip to waist ratio). Cand sanii sunt mari si copsele sunt mari iar abdomenul este subtire apare forma aceea de clepsidra care e apreciata de barbati ca, in general. PS: Treaba nu se aplica daca sanii si coapsele sunt mult prea mari, de aia exista numarul ala magic cu 90-60-90

https://ro.pinterest.com/pin/453667362439860745/
Tipa e aceiasi dar in poza 1 nu e la fel de atractiva din causa ca raportul dintre coapse si abdromen e cam aproape de 1

Exista mai multe teorii dar in principiu sanii mari si fundul mare insemnau la un moment dat o femela care a acumulat destule rezerve incat sa poate duce cu succes o sarcina. Sexual vorbind, sanii sunt importanti pentru ca in momentul in care un babat ii atinge femia secreta acelasi hormon care e secretat atunci cand un copil e alaptat, e o chestie care intareste legatura intre ea si copil sau intre ea si partener.

Povestea e lunga dar cam asa suna in varianta 3 paragrafe.

| RAY a răspuns:

Asa cum un PC are un bios are si un om are un bios, in el scrie niste instrucțiuni de baza, sanii cum sa nu fie importanti? sănii da lapte la cel mic deci contează plus ca primul contact il avem cu sanii, iar cu fundul strămoși noștri stăteau in 4 labe deci o făceam pe la spate, in orice caz aceste chestii ne atrag iar la pubertate cel mai puternic, explodeaza testosteronul in tine, dorinta sexuala, prima doza ai primit-o in uter ceea ce determina si o fata mai masculina, lata, la pubertate ai o dorinta mare de tot

| Superior explică (pentru RAY):

Cum explici Gay-i sau antisexualii?

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Nu exista antisexuali si asexuali, Gay asa s-au nascut pur simplu, si ei au un bios a lor, intreaba pe gay ce le atrage eu nu stiu nu sunt gay, dar fizicul banuiesc ca e pe primul loc

| FaustStw a răspuns (pentru Superior):

La fel e si la gay doar ca se uita la persoane de acelasi sex happy

| SG1995 a răspuns (pentru Superior):

Asexuali* nu antisexualilaughing

| Speed99 a răspuns:

"Breasts are soft and squeezable. It feels good for guys to look at them, touch them, kiss them, etc.

A girl's butt is also sexually arousing because it is a deeply private part that has been quite shielded from society and guys want to explore that region. It makes them feel close to the girl because he has gone somewhere so intimate."

Sursa: https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20081003222212AAzG8q0