Bula
| Bula a întrebat:

De ce barbatii gasesc cu atata usurinta femei (maritate sau in alta relatie), cu care sa-si insele sotiile / prietenele?
Si de ce femeile cu care inseala, le inseala si pe ei, nu numai pe sotii lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrea sa auzi ca femeile sunt infidele? nu de la mine. fiindca eu cred ca atat ele cat si ei pot insela in functie de conjunctura. barbatii sunt deconspirati mai usor, femeile sunt mai smechere in a nu se da de gol. asta-i diferenta pe care o vad eu.

19 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Din start faptul ca isi insala sotul o data - cu... altcineva spune multe despre felul ei de a fi. Cu cat scapa neprinsa - cu atat risca sa o faca mai des. Probabil ca acele femei sunt in cautare de aventura - ca si barbatii pe care ii gasesc. Eu cunosc doua asemenea femei. Una dintre ele, cel putin eu cred, era bolnava - mi-a spus ca pentru ea nu exista barbat indezirabil. Dar nici nu o tinea mult - adica o relatie. Posibil ca unele femei sunt CASANOVA... daca tot e egalitate in drepturi... laughing
Dar barbatii nu au dreptul sa se planga - de obicei cei care gasesc asemenea femei sunt si ei casatoriti si isi inseala nevestele.

regis
| regis a răspuns:

Pentru ca 99% din oameni inca mai cred ca barbatii inseala mai mult decat femeile. Iesind astfel de sub umbrela suspiciunii, femeile isi pot face de cap.
Pentru a doua parte a intrebarii e simplu: aici nu exista cale de mijloc, cine gandeste o data asa, va gandi tot timpul astfel. Nu se pune problema de a insela mai mult sau mai putin, inselatul este un mod de viata, cine traieste duplicitar o data, va fi dispus si a doua oara. Vorba aia: din cocos nu faci gaina, nici din curva gospodina.

cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca numai asa poti promova in societatea noastra.
Trebuie sa ''zbori''din floare in floare si sa faci polenizare.

| galileo a răspuns:

Ceau. Isi gasesc foarte usor pentru ca relatia cu sotia/prietenia este bazata pe pasiune. Unde nu este iubire va exista adulter. O lume imorala, impudica, lipsita de principiile lui Dumnezeu va fi de acord cu astfel de relatii. Numai Bine.

| selef a răspuns:

Cam incalcita intrebarea raspunsul e simplu la toti ne place sexul.

| andi a răspuns:

E o traditie la noi

| white_2190 a răspuns:

''schimb de experientze'' big grin

| sufletel13 a răspuns:

Pentru ca majoritaea femeilor sunt usor de convins si superficiale in ceea ce priveste fidelitatea si nici barbati nu sunt mai jos...insuficienta satisfacerilor este probabil de vinabig grin

| sufletel13 a răspuns:

Si prostia...asta e clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma, n-o sa spui ca numai femeile isi inseala si sotii si amantii! De ce nu ai intrebat si de ce barbatii isi inseala sotiile si chiar amantele? De ce? Pentru ca nu se respecta, si nu isi respecta nici partenerii. Nu respecta institutia casatoriei, valorile morale si, nu au teama de Dumnezeu. Fii sigur ca un crestin, care intra intra in Biserica si face un juramant adevarat la casatorie, nu va insela. Unii insala pentru ca vor sa-si demonstreze ca sunt cei mai tari, cei mai grozavi, cei mai doriti. Sant frustrati si ii satisfac cantitatea nu calitatea! Acestea sunt valabile si pentru ei si pentru ele. Mai adaugati voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ele sunt multe si marea majoritate nu isi dau seama ce fac. E o zicala.
Femeia rezista pana cand moare.La ce? si acum incerc sa imi dau seama la ce poate rezista pana cand da coltu'. sa fie asta cu inselatul? cu bucataria? cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca marea majoritate a femeilor sunt tarfe ordinare credeti-ma am patit-o pe pielea mea dupa 20 de ani de casnicie si eu o consideram o sfanta. Va repet sunt curve din nastere 90 la suta pentru ca daca femeia refuza barbatul nu o obliga dar ele nu prea stiu sa refuze, nu mai am incredere in nici o femeie toate sunt o apa si unpamant niste zdrente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De placere si de frica de batranete pentru ca vor pur si simplu sasi satisfaca fanteziile cat sunt tineri si au sansa ca cu cine o face sa o faca din placere nu din diferite motive si toti vrem sa ne simtim bine si impliniti ca neam trait viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ca nu gasesc cu usurinta. dar eu nu gasesc deloc.nu stiu cum faceti voi ceilalti barbati de gasiti aventuri.singura femeie care a facut sex cu mine e sotia mea.si ea probabil pentru bani.am observat ca tine ochii inchisi mereu.probabil se gandeste la brad pit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Predomina instinctul primar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti mai rau ca bula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegere si intelegere e a fiecaruia

| Anke7793 a răspuns:

Vreau să-i mulțumesc domnului Bubuza că mi-a adus înapoi fostul meu iubit, iubitul meu și că am iubit pe atât de mult, relația noastră a fost cu adevărat uimitoare și am învățat că nu vom putea niciodată să o facem fără unul pe celălalt, deși l-am iubit atât de mult încât niciodată nu am știut el a fost obosit de relația și el a fost interesat de cel mai bun prieten al meu. Sa despărțit de mine și am fost devastat, mi-am plâns ochii înainte de a merge la culcare în fiecare noapte, viața și visele mele au fost zdruncinate, am fost frustrat până când am intrat în contact cu un vechi prieten al meu care ma introdus apoi la domnul Bubuza vrăjitorul magic Magic. Lordul Bubuza mi-a dat instrucțiuni cu privire la ce să fac și am aderat strict la ea și mi-a spus că prietenul meu se va întoarce la mine cerșind în 12-16 ore, după ce a făcut tot ce mi-a cerut să fac, iubitul meu a venit la mine cerșind și plângând pe genunchi. Toate datorită domnului Bubuza pentru lucrările sale minunate. Dacă aveți o problemă de genul asta sau cel mai rău decât acest lucru contactați domnul Bubuza pentru o soluție permanentă și nu veți regreta niciodată întâlnirea cu el. Contactați Domnul Bubuza Via e-mail: lordbubuzamiraclework@hotmail.com sau prin WhatsApp: +1 505 569 0396