| Anca_6788 a întrebat:

De ce barbatii iubesc femeile cu par lung? argumente

27 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca toti sunt asawinking Poate uni prefera astfel de femei pentru ca par mai feminine si pentru ca le sta mai bine cu parul lung.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e regula generala, depinde de gustul fiecaruia.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Au de ce trage laughing

| Parintele a răspuns:

Nu e obligatoriu.

| lia a răspuns:

Nu stiu, probabil din cauza ca pot fi trase de par in timpul actului sexual laughing rolling on the floor
Fiecare baiat are preferintele lui, nu generaliza happy

| Mya a răspuns:

"...Nu conteaza cât de lung am parul,
Important e cât si cum gândesc..."
:))
http://www.youtube.com/watch?v=7GXR2IVraWo

| alexam a răspuns:

Simplu: prima diferenta intre barbati si femei, in afara sexului este tocmai parul purtat lung. O femeie care are parul lung, si e frumoasa, ingrijita, etc. va fi intotdeauna iubita. Se considera de fapt ca o fata/ femeie ce poarta parul scurt e mai lenesa, mai neingrijita, asta nu e adevarat, cred ca e doar ceva dictat de subconstient... big grin

| Simon a răspuns:

Spui asta de parca ar fi o regula, ei bine nu este asa, fiecarui barbat (valabil si pentru. femei) ii place un anume gen, stil, cum vrei tu sa-i spui. Mie unu imi plac femeile cu parul lung pentru ca in momentul in care sunt dezbracate, parul acopera formele, astfel nu mi se ofera din prima acea priveliste minunata. Dar totodata imi plac si fetele cu parul scurt - ce pot spune, imi plac lucrurile simple tongue. Si in ceea ce priveste "iubitul" - chiar nu conteaza cat de lung are parul.

| mikiscence a răspuns:

De unde vine afirmatia asta? eronat! barbatii ibesc o femeie pentru ceea ce este ea.nu neaparat pentru aspectul ei(conteaza si asta. dar.)c sa nu mai zic de par. n-are nici o legatura!

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) parul lung este foarte feminin.
2) Inca functionam pe baza instinctelor, si unul dintre acestea e conservarea speciei. Asta se realizeaza prin reproducere. In tot regnul animal, reproducerea se face pe baza selectiei naturale: doar cele mai puternice si mai sanatoase examplare se inmultesc. Parul poate fi privit ca un semn de sanatate: un par bogat, stralucitor si lung indica o femeie sanatoasa. O femeie bolnava va avea parul mat, mai rar si distrus (fir despicat, si care se rupe repede=> par mai scurt).

| dulshe a răspuns:

Pai depinde de gusturile si cum gandeste fiecare. Eu cred ca majoritatea, zic ca femeile cu parul lung sunt mai femenine.

| Decebal a răspuns:

O femie frumoasa e frumoasa si cu par lung si cu par scurt, e frumoasa in cea mai frumoasa rochie de seara, si extraordinar de frumoasa cand nu are nimic pe ea!

| Klara a răspuns:

Pentru ca femeile cu par scurt (belive me, am vazut si fete rase in cap :O ) arata ori ca niste puscariase, ori ca niste nebune, ori ca niste...bolnave, ori ca niste barbati.

| Klara a răspuns:

Pentru ca femeile cu par scurt (belive me, am vazut si fete rase in cap :O ) arata ori ca niste puscariase, ori ca niste nebune, ori ca niste...bolnave, ori ca niste barbati.

| danutza_8181 a răspuns:

De oarece cu parul lung te arata mai eleganta mai frumosa si daca ai par lung trebuie sa fie ingrijit... dar nu toate fetele sunt la fel si fiecare este asa cum ii place nu e neaparat sa ai par lung eu cred ca sunt si baieti care iubesc fete si asa cum sunt nu consta totul in frumusete dar cum e persoana spiritual.

| vio a răspuns:

Sint mai feminine ...si le place sa se joace cu parul lung...

| rubycaramel a răspuns:

Femeile cu par lung emana, adiafore de aceasta putere inconstienta, parfumul unui hormon prilastitor pe care un barbat nu-l poate repudia in subconstientul lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine a spus ca iubim numai femeile cu parul lung? nu, noi le iubim pe toate, numai ele sa nu se inghesuie, ci sa-si astepte frumos randul, ca avem dragoste pentru toate. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul la fata este o podoaba, iar pentru uni barbati conteaza foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatilor le plac fetele cu parul lung dintr un motiv foarte bun acela este ca fetele cu parul lung au o anumita senzualitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul lung si drept si tocmai ce am fost la mare si am intrat cu parul desfacut in apa si cand am iesit cu el lasat pe spate toti barbati au inceput sa saliveze chiar langa prietene neveste deci sa ai parul lung este un avantaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo cred ca femeile cu parul lung au mai putini neurni si au gandul nu mai la sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo cred ca femeile cu parul lung au mai putini neurni si au gandul nu mai la sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca atunci cand faci sex oral sa va putem trage de par si ane simti mai bine

| tancos a răspuns:

Mie îmi plac fetele cu părul scurt sau cel mult să fie până la ceafă tongue

| adde a răspuns:

nu cred ca doar asta conteaza pentru un barbat atunci cand isi alege pe cineva... fiecare cu gusturile lui

| JovialDaniel a răspuns:

Pentru ca e ceva normal... e firesc ca o femeie sa aiba parul lungstraight face eu unul am avut o relatie de 5 luni... si pentru ca s-a tuns ca "rihanna" i-am dat papucii... o femeie cu parul scurt nu mi se pare atragatoare... fie ea oricat de frumoasa la corp si la fata...