| Trolololol a întrebat:

De ce dragostea este atat de usor confundata cu atractia fizica?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce? Pentru că suntem o lume superficială iar superficialitatea este ridicată la rang de virtute.
Unii-s obsedaţi sexual, unele sunt mulţumite cu fizicul lor şi profită la maximum (materialism, curve, etc.) şi aproape toată lumea e mulţumită. Ceilalţi?! Muncesc ca fraierii şi speră.
Salut happy.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

In general adolescentii confunda foarte usor atractia fizica cu dragostea.sau dragostea cu sexul.

pa, pa.

| Derye a răspuns:

. just. a. tear. @ Sa inteleg ca te faci proasta singura?

De ce? Nimeni nu stie exact ce e in capul oamenilor. Dragostea mea nu e o atractie fizica, stiu asta pentru fata pe care o plac nu e chiar "fotomodel".

| ATHOS a răspuns:

O parte importanta a oamenilor nu au foarte bine definita dragostea.
In consecinta nu fac diferenta.

| nobody_9468 a răspuns:

Nu stiu, acelasi lucru patesc si eu in acest moment...Asta e categoria de oameni prostiwinking.

Bafta.

| Zady a răspuns:

Nu...este usor de confundat in randul celor foarte tineri care din pacate isi pun din ce in ce mai multe povesti triste.va rog frumos daca nu vreti sa suferiti atunci incercati sa nu puneti chiar atat de mult suflet.este problema voastra toti isi doresc un parteer de viata lavarsta aia dar aveti grija

| aisha01eu a răspuns:

Pentru ca atunci cand vezi prima oara pe cineva e 99% atracte si 1% iubire.