| VortexLuz a întrebat:

De ce după ce mă masturbez și ejaculez am o senzație de oboseală după care imi revin?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Senzatia respectiva se produce de regula datorita faptului ca in organism se instaleaza o ''extenuare'' de natura psihico-mentala provocate de excitatia intense din timpul...masturbarii. big grin

| doctorandus a răspuns:

Dupa orgasm se elibereaza prolactina, care induce senzatia de somn (de a vrea sa dormi).

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca ti-ai depreciat instinctul de autoconservare in detrimentul instinctului de conservare al speciei. Ai grija sa nu te epuizezi de atata iubire, pardon sex.

| L1feDRAIN a răspuns:

Eu stiu ca cand dai caldura, te faci mai rece.

| Againrip a răspuns:

Ai grijă sa nu leşini!

| Dorel69 a răspuns:

Mai schimba si tu mainile uneori, sfat: 21 schimba mana, 22 cu amandoua rolling on the floor