| bittersweet a întrebat:

De ce inseala femeile? de ce inseala barbatii?

vreau pareri din ambele parti. ce v'a determinat sa faceti asta, daca ati patit'o sau pur simplu aveti o teorie a voastra si vreti sa o impartasiti big grin

14 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Eu cred ca sunt nesatisfacuti, sau cauta ceva mai nou happy

| motzata a răspuns:

Io una cred ca atunci cand iti place un tip numai stai p ganduri...big grindak as patzi-o as sti sa iert daca pers d langa mine merita...doar sa nu se mai intample si a 2 a oarawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bittersweet.numai raspunsuri fanteziste, la intrebarea ta.stie toata lumea de ce si stii si tu.toata lumea e cuminte, pana la proba contrarie.toti vor sa o faca dar sa nu fie ei cei inselati.toti vrem sau credem ca avem cate o sfanta acasa. si ne dam la sfintele altora. teorie? robi ai patimilor noastre.ingaduinta de sine din partea fiecaruia.lipsa de respect fata de noi insine si fata de ceilalti.instinct animalic.si toate in numele gragostei.sa fim seriosi. o murdarim prea tare asa. dar dacai spunem curvie, i se potriveste ca o manusa.

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca nu gasesc in partener persoana perfecta dar totusi se ataseaza de el oarecum si simt nevoia unei relatii stabile. Din aceasta cauza inseala si nu pun capat unei relatii inainte de a incepe alta.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu suport barbatii care inseala, frate, nu le ajunge una singura? Lor daca le-ar face o fata asa ar iesi cu scantei.Eu ca fata nu am inselat niciodata, sper ca nici nu o sa o fac, e o prostie, un motiv in plus sa te certi cu prietenul\prietena.

| clauclau_6191 a răspuns:

Buna asta, eu nu am inselat pana nu am fost inselat, asta nu-i o scuza, dap dupa chiar nu a mai tinut cont de ce fac, am incercat iar sa fiu ingeras, na mers si deja cred ca m-am stikat de tot, aici se da numai raspunsuri de ingeri?, eu nu, eu nu, eu nu, ego -uri perfecte, sincer nu-mi place sa insel dar o fac pur si simplu, probalil unde nu mai am incredere in fete, nu stiu? eu ma simt ciudat, aiurea, nu mai gandesc, ma uit in gol o zi doua, nu mai sunt eu, sunt respingator cand insel, si parca voi simtiti si exact atunci da-ti mai multa atentie, sunteti mai bune, mai iubarete

| Anca a răspuns:

Am inselat. Am fost si inselata. Dar stiam ca-s inselata, de la bun inceput. A fost o situatie ciudata!

Dar asa, sa aflu cu surprindere ca m-a inselat cineva si sa iert, nu mi s-a intamplat! Si nu stiu daca as ierta. Depinde!

De ce am inselat eu? ( ca nu-i valabil la toate femeile).

Pai prima data, am inselat pentru ca, nu mai aveam o relatie deloc normala cu fostul si ii tot ziceam ca o sa-l insel si in final am facut-o. Nu stiu daca se ia in calcul avand in vedere ca aveam 6 luni de cand dormeam in acelasi pat ca "fratii". Dar ma rog.sa zicem ca... a fost o forma de a-l insela chiar daca nu aveam relatii cu el si cu altul in acelasi timp, ci doar cu altul.

A doua oara, s-a intamplat recent. Cu ultimul prieten.
L-am inselat din cauza neincrederii in el. Din cauza ca, aveam banuieli si asupra lui si din cauza ca, relatia nu functiona.
Mi s-a ivit o data ocazia si am refuzat. A doua oara cand s-a ivit, aceiasi ocazie, m-a prins mai vulnerabila si am zis Da.

Nu regret absolut nimic!

Sper sa nu mai insel. Nu-i deloc placut. Nu m-am simtit mai femeie, sau mai interesanta. Dar intr-un fel. m-am simtit razbunata. Si cand insel, parca iau relatia prezenta mai lejer, vad lucrurile mai detasat si la scurt timp ma racesc de persoana respectiva si ne despartim.
Asa s-a intamplat in ambele cazuri.
Au avut si ei, un mare aport in toata treaba asta ...Si asta e. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evadare din rutina.

| psihox a răspuns:

In primul rand, cam un comportament deviant ce arata femeile in fata baietilor si barbatilor. Dumnezeu spune ca dupa casatorie femeia si barbatul sa formeze un intreg si sa se potriveasca unul cu altul. O concluzie, deci, barbatii...

| ÅñdRa a răspuns:

Atunci cand o femeie inseala un barbat inseamna ca aceasta are un motiv intemeiat.
Insa barbati inseala ca asa le place sa se dea ei machohee hee

| smiley_3104 a răspuns:

Mi s-a intamplat! Asa pur si simplu! Motivele sunt multe: Indiferenta lui fata de mine, nu ma simteam iubita, si uite, am avut o aventura de noapte, afost ceva deosebit, si nu -mi pare rau! Cu toate ca nu ma gandeam sa pot face asta vreodata, va spun ca el m-a impins, comportamentul lui! Deci, femeia inseala din nevoia de dragoste, afectivitate, nu neaparat sex, ala completeaza doar!

| aicosmin a răspuns:

Tocmai am citit o carte in care autorul spunea ca "cine crede ca o persoana va pune interesele altora inaintea intereselor proprii se va minti singur si va trai intr-o forma de depresie pana va recunoaste realitatea". (nu inseamna ca nu sunt si exceptii )

De ce inselam!? pentru a ne demonstra ca putem scapa si cu acest fapt, pentru a iesi din monotonie, pentru ca ne dorim mai mult, pentru ca uneori vedem lumea cu alti ochi, pentru ca suntem naivi si tristi, pentru ca nu suntem perfecti ( dar nu explica greseala )... momentan nu mai gasesc motive dar ar trebui sa mai fie.

Eu nu am inselat niciodata si nu am fost inselat (cred ^^ ).

| RainDrop a răspuns:

Pai, taranii care inseala zic asa ceva"a pai am vrut sa incerc ceva nou.ca neh" si unii mai zic ca erau si beati si femeile cam tot acelasi lucru si sa "vada cum ar fi" taranii inseala si "whores" inseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce inseala femeile... n-am inselat. nu in sensul larg al cuvantului - adica sa fac sex cu altcineva, dar m-am gandit de multe ori si am avut fantezii cu ochii deschisi inainte de culcare cu altcinecva, sau mai rau, imi inchipuiam ca sunt cu altcineva cand faceam dragoste cu el. De ce? Pentru ca trebuie sa ne simtim liberi, sa avem mimpresia ca putem face ce vrem, cand vrem, cu cine vrem. Pentru ca e important sa stii ca esti atractiv si pentru altii, nu numai pentru cel / cea cu care te-ai casatorit si care s-a obisnuit cu tine. Pentru ca e frumos sa te simti dorit si sa doresti, pentru ca suntem oameni si nu porumbei care se imperecheaza pe viata.