| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care inseala? Dar despre femeile care inseala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne domnu'Bro cita publicitate.Si unde mai pui ca e si gratuit. N-am spus niciodata ca e normal sa inseli. Dar nici ca e normal sa nu-ti recunosti adevarata fire. Mi s-ar parea a fi ipocrit.Nu pozez in moralist dar vad ca sint care o fac.As mai avea loc oare? Am uitat sa raspund la intrebare si uite ca o fac; A insela pe cineva face parte din noi toti dovada ca o facem zilnic indiferent de modul in care o facem. Uneori mintim, alteori nu platim ceva, mai copiem mai una alta. Dar voi va referiti la dragoste. E aceeasi treaba.Se multumeste cineva cu un anumit cistig cind ar putea cistiga mai mult?

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ce pot sa cred? Sunt persoane imorale, care nu stiu sa iubeasca cu adevarat. Sunt si cazuri mai speciale, dar prea putine pentru a fi mentionate.

nony
| nony a răspuns:

Depinde de la caz la caz.Vinovatii au intotdeauna scuzele lor.Pentru inselat nu exista scuza. Poate doar cand se aplica metoda ¨Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte ¨ M-ai inselat, te-am inselat.Scurt.Cu toate ca nici asta nu-i ceva folositor.In punctul asta nu se mai numeste relatie, casnicie, prietenie etc. E un ca.ca.t care pute.Trage apa, e cea mai buna solutie.

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde la citi ani de casnicie si de multi factori. Unde se porneste cu dreapta si e buna comunicarea si sexul nu se prea intimpla decit accidental.Si de o parte, si de alta. Dar daca exista probleme grave in cuplu in majoritatea cazurilor doar atunci apare infidelitatea, si de o parte si de alta.

| madalicious a răspuns:

Despre barbatii care inseala? Ca-s niste nesimtti infideli, care nu au curajul sa se desparta de o fata si dupa aceea sa fie cu cine vor ei.
Despre femeile care inseala? Ele nu inseala, doar experimenteaza.big grin

| SufletDeCopil a răspuns:

Indiferent ca sunt femei sau barbati niciodata niciunul dintre ei nu trebuie sa-si insele partenerul. In niciuncaz daca intr-adevar isi iubeste prietenul sau prietena. Femeile de cele mai multe ori fac din razbunare insa barbati. din placare (parerea mea)hee hee

| dydy22 a răspuns:

Parerea mea ca barbat este ca sunt niste curvari, nu sunt cuvinte pentru ei

| myrazvy a răspuns:

Nu vreau sa se inteleaga gresit dar la un barbat parca se trece cu vederea cand mai inseala, dar la femeie e unfapt de nesimtire si devine c***a

Răspuns utilizator avertizat
| Sniper a răspuns:

Ia uitati ma ce fel isi iau fetele aparare de parca ele ar fi sfinte oh go on
Cum suntem noi, asa sunteti si voi (la capitolul asta)winking.

| Ana213 a răspuns:

Despre barabaii care inseala? depinde de contesx si de relatii.
De ex daca am o prietena si nu imi place de ea, i spun asta si nu ma lasa in pace trebuie sa ii dovedesc ca nu dau 2 bani pe ea si o insel, apoi ma va uri dar how cares?
Ce parere am despre femeile care inseala, aici sunt mult mai multe cazuri, daca o iubesc si ma inseala o fac sa sufere foarte foarte tare daca nu o iubesc si ma inseala. nu imi pasa.
Sunt indiferent daca ma inseala si nu tin la ea.
Daca imi e sotie si ma inseala, nu ma iubeste deci divort.

| Nimic special a răspuns:

Detest barbati care inseala, mi se par niste "gunoaie". O femeie poate sa insele ca se mai acepta.

| blunts a răspuns:

Deocamdata nu am plans in fata nimanui... Dar stiu un baiat care a plans in fata iubitei lui deoarece vroia sa se desparta de el si l-a iertat

| Közmyn17 a răspuns:

Cred ca depinde in primul rand de conjuctura. La ambii cred, ca poate fi vorba de o inselare doar ca placere, doar o greseala, sau un "sport". Aqum depinde foarte mult de la situatzie la situatzie... oricum nu sunt de acord cu asa ceva, da' daca cel de langa mine insheala, eu, ca orice alta persoana, mi-as pune o intrebare: De ce a facut-o? Un motiv trebuie sa existe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere foarte buna evident.doar e normal nu? in lumea de azi.adica despre curvari si curve intrebi nu? am o prere buna.de aruncat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil nu ai citit ce scuze a gasit hirciog pentru inselat. Citindu-i scuza, iti dai seama ca lui i se pare ceva firesc sa insele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent de sex toti trecem prin asa ceva, cui nu-i place?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu caut nici o scuza dar unii vor sa traiasca dincolo de incorsetarile de reguli.Sint avizi dupa trairi intense nu blazate chiar daca unora li se par dezechilibrati sentimental. E diferenta dintre a dezbate si a cauta sa intelegi o filozofie sau a incerca s-o traiesti cind iti este mai la indemina.

| iulia12 a răspuns:

Nu sunt crestini.Sunt pagani.Nu exista asa ceva in cazul unui om cu frica /respect pentru Dumnezeu si el insusi.Eu nu-mi pot explica motivatia unui individ de a-si insela sotul/sotia. Din moment ce ai ales o sotie/sot, cautarea inceteaza.Altfel esti un om slab care se clatina dupa cum bate vantul. Cei care isi inseala partenerul, nu merita respectul nimanui, sunt buni de dispret. Poate ca metoda biblica de ai omora cu pietre nu era asa de rea. Dar in zilele noastre de cand cu "democratia" totul se intelege gresit.Toata energia unui individ ar trebui sa se indrepte spre binele si armonia propriei famili si nu spre alte tentatii.

| b3bitza a răspuns:

Mie mi se pare ca sunt niste persoane neserioas si care nu se multumesc sa aiba doar o persoana langa ea/el si vrea mai mult acele persane sunt niste persoane fara logica si gandire