| anonim_4396 a întrebat:

De ce multe femei vor doar sa fie intelese, dar ele nu fac nicinu efort sa inteleaga barbatul?
Am vazut multe ca se plang de barbati ca sunt asa si asa, dar la ele nu se uita. Inteleg ca si femeia are probelmele si framantarile ei, dar totusi, multe tipe mi se par foarte egoiste. Doar pretind si nu ofera nimic. (bine... ele cred ca daca fac sex cu tine te privilegiaza, dar atat pot sa gandeasca cu mintea lor marunta). Vorbesc doar despre tiparul asta de femeie. Stiu ca inca mai exista si tipe ok, dar de asemena sunt din ce in ce mai putine. Din ce am vazut eu, tipele bune sunt pe cale de disparitie si din pacate apar tot mai multe specimene din astea care sunt doar "lipitori", vor doar "brad pitt" si "jose armando", vor sa simta senzatii tari, dar la randul lor nu stiu cum sa faca un barbat sa se simta apreciat, sau sa ofere si ele ceva inapoi. (nu sex)

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bravo, deja le ai laudat, super se vor simtii flatate alea care au facut sex cu tine, vor regreta amarnic ca te au intilnit. Cu siguranta nici tu nu esti un Brad Pitt asa ca ce pretentii ai sa gasesti fete de calitate, gasesti din astea la duzină de o noapte si atît.

| RAY a răspuns:

Pai doar sex ofera,ce mai vrei, da, si minciuni, tradare, suferinta

| Violleta2022 a răspuns:

Natura umana se comporla la fel, atat pentru barbati cat si pentru femei.
Unele femei afirma ca nu sunt intelese, pentru ca barbatul nu le da atentia cuvenita, sau nu sunt capabili sa le satisfaca sexual, ori nu sunt atenti la zilele lor de nastere, nu le dau ajutor cu copii, samd.
Pe de alta parte, barbatul gaseste ca scuza ca nu este inteles, de fiecare data cand merge la curve sau la baut cu prietenii. Patetic nu?
Nu-ti fa probleme ca din punctul asta de vedere, barbatii "neintelesi" care calca stramb, sunt de 2-3 ori mai multi decat femeile "neintelese" care stau in casa, cu copilasii si sufera.

| tzionut a răspuns:

1 Nu ai cum sa intelegi femeia, multi filozofi au incercat. Singurul lucru pe care il poti face e sa le asculti si sa comunici cu ele pentru a ajunge la un numitor comun.
2 In viata ceea ce oferi primesti inapoi. Acum e vina ta ca in loc sa cauti tipe bune, cauti doar femei oportuniste. Ar trebui sa schimbi locatia si metodele de abordare. Cand o sa gasesti o femeie cu care o sa ai o relatie bazata de comunicare, incredere si respect o sa fi fericit. Pana atunci spor la cautat.

| Ciucoe a răspuns:

Că le canta alții în strună. Femeia nu trebuie lingușită prea mult. Ceao