| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am noroc in dragoste?
Sunt o femeie harnica,ambitioasa,frumoasa,bruneta,inaltuta,cu forme...un chip frumos.
O buna gospodina,un bun sofer,o doamna in societate... unde gresesc?
Imi doresc o relatie stabila dar nu am parte,ori e insurat, ori nu-l lasa mama lui sa fie cu mine,ori e incult, increzut sau nebun.
Si ce parere aveti despre diferenta de varsta?

75 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

2 ani e ideal. 5 ani e realizabil. 10 merge. 15 plus, deja ori esti mama, or fiica. Cauta ca e plina lumea, si e si unul pentru tine. Cunosc oameni care au cunoscut un partner pe plac dupa 30 sau 35 de ani, si acum sunt casatoriti cu copii.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Mie îmi plac bărbații mai în vârstă. Sunt de părere că altfel dezvolți o relație cu cineva sigur pe el și matur. Dar maxim 10-12 ani.
Iar legat de prima întrebare, cred că ține de doar de chimia care se formează între tine și ei, nicidecum de alte aspecte.
Va răsări soarele și pe strada ta, important e să nu forțezi lucrurile doar din dorința de a avea o relație "perfectă".

| wildthing a răspuns:

"cu forme"? Poate aici e cheia. E felul tau de a spune ca esti mai plinuta?
Poate te supraestimezi si tintesti mai sus de nivelul tau estetic/social/intelectual. Din ceea ce am observat eu, foarte multe femei au pierdut contactul cu realitatea zilele astea...si se arunca mult prea sus pentru ceea ce au ele "de oferit".
Ce parere am despre diferenta de varsta? Depinde ce diferenta, dar in general am o parere proasta.

| Ana407 a răspuns (pentru wildthing):

Nu vreau sa tintesc mai sus de nivelul meu,circumstantele ma imping sa fac asta.
Sunt putin fortata sa ridic stafeta pentru ca nu mai vreau sa trec inca odata printr un divort.
Am ales un barbat simplu, fara educatie, fara cultura, principii, tocmai pentru ca aveam parerea ca sunt la acelasi nivel, insa ....traiul cu el mi-a demonstat ca nu suntem la acelasi nivel.Am suferit mult alaturi de el era foarte gelos,posesiv si i se parea ca il insel oricine se uita la mine.
Nu am studii superioare,doctorat,am bun simt, cei sapte ani de acasa, sunt o familista convinsa, cu forme dar nu plinita ci la modul sexi, nu am vicii.Viciul meu e casa, munca, familia (de care nu am parte)
Stiu sa iubesc frumos un barbat doar ca multi au frici si blocaje.

| wildthing a răspuns (pentru Ana407):

Pff! Circumstantele te imping sa faci asta? Si de ce te-ar dori pe tine un barbat care iti e superior? De ce nu s-ar uita la o femeie de nivelul lui?
De exemplu, daca tu nu ai studii superioare, de ce te-ar dori un barbat care are?
Apropo, la ce te referi cand spui ca multi barbati au frici si blocaje? Ce frici si blocaje?

| Ana407 a răspuns (pentru wildthing):

Am colegi de munca cu studii superioare si gandim la fel ...conteaza omul mai mult ca diploma.
Am o personalitate puternica, poate asta e defectul.

| wildthing a răspuns (pentru Ana407):

Ganditi la fel si totusi nu te vrea niciunul.winking
Ai personalitate puternica? Deci nu doar ca tintesti prea sus, dar vrei sa-ti si stea barbatul la picioare.winking

| shookdazed a răspuns:

Eu unul am 29 ani si de multi ani singur si desi mi-am dorit o relatie am renuntat fiindca lumea din ziua de azi e nebuna oricat de gentleman am incercat sa fiu degeaba nu se mai apreciaza lucrul acesta in ziua de ziua sau mai ales puritate fiindca am ajuns la varsta asta fara sa fac nimic desi mi-am dorit asta.
Pana la urma m-am axat pe munca si casa ca altceva nu mai e de facut, cam asta iti recomand si eu tie fiindca din cate se pare astea ne cam asteapta pe toti din pacate...
Succes

| Ana407 a răspuns (pentru wildthing):

N-am zis ca nu ma vrea niciunul.
Nu ma vrea acela pe care il vreau eu ci aceia pe care eu nu-i mai vreau, ranindu-ma candva.Rugand a doua sansa.
Acesti barbati nu mai exista pentru mine odata ce am ales sa merg mai departe fara ei.
Imi doresc sa merg inainte si de mana cu barbatul pe care il iubesc.

| mihai69 a răspuns:

Și mai ales foarte modestă.
Vârsta e doar o cifră în buletin; contează omul și educația.

| Ana407 a răspuns (pentru mihai69):

Faptul ca dau cateva detalii despre mine nu inseamna ca nu sunt modesta.
Spun ce cred si ce simt tocmai pentru a gasi o solutie.
Sa nu se confunde comunicarea deschisa cu lipsa de modestie.

| Drimmero a răspuns:

Cum au mai zis si altii, nu crezi ca te cam supraestimezi? Incearca sa fii putin mai modesta, e ok sa ai standarde dar mai intai trebuie sa priveste lungul nasului si abia apoi sa pui pretentii astronomice. Imi e greu sa cred ca tu esti cea perfecta si restul sunt nebuni sau sunt plini de defecte, poate si ei la randul lor au zis aceeasi chestie despre tine. Asta unu la mana, doi la mana nu ai gasit persoane potrivita. Si de ce graba pentru o relatie? Viata nu consta doar in a avea relatii, e mult mai mult de atat, de ce sa stagnezi in a gasi marea dragoste cand poti merge inainte cu ea facand ce iti place, avand lucruri pentru care sa traiesti, daca esti tanara si cred ca esti traieste-ti viata!

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil sunteti invidiosi pe descrierea mea.
Chiar sunt o femeie perfecta doar ca isi bat altii joc de mine in loc sa ma aprecieze.
Imi vad de lungul nasului mereu.
Viata mi-am trait-o cum nu si-a trait-o altul la 50 de ani
Imi doresc o relatie stabila sa ofer celui de langa mine ce e mai frumos pe acest pamant si am un mare ghinion in acest sens.
Nu sunt genul de femeie care vrea case, masini, barbati cu bani.
Imi plac plimbatile seara, mersul la film, la teatru la concerte. Vreau copii si un sot bun.
Atat cer de la viata!

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

Esti cam trollache tu asa. Daca nu esti imi e mila de tine daca gandesti asa. Nu exista 'femeie perfecta', daca intr-adevar arati asa cum te-ai descris pot sa zic ca minte iti trebuie mai multa, nu e suficient sa arati doar ambalajul.

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am intrat pe acest site pentru a fi jignita, judecata sau criticata.
Sunt exact cum m-am descris!

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

Miroase a grandomanie d-aia severa de la o posta.

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Te-as crede dar nu pot pentru ca nu ai dreptate.
E o conversatie libera nu suntem in povesti cu "lupi moralisti"

| Lukasssz a răspuns:

Drimmero tu esti grandoman si faci pe altii grandomani, cat de redus mintal poti fi? rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Lukasssz):

Sunt curios cand are Lukasssz vreo replica? ca in majoritatea cazurilor vorbeste autismul din el.

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

Ok, viseaza in continuare cu ochii deschisi doar pentru ca esti 'perfecta'.

| Lukasssz a răspuns (pentru Drimmero):

Cat ai stat sa te gandesti la replica asta rolling on the floor? Nu de alta, dar e proasta.

| Drimmero a răspuns (pentru Lukasssz):

Daca nu ai prins-o nu inseamna ca e proasta, ci tu esti.

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt perfecta, cu suflet pur si inocent.
Repet, Nu am venit pe site sa judec ci sa discut liber.
Nu am frustrari necontrolate, ma iubesc asa cum sunt! Daca nu ma iubesc eu, atunci cine?

| Ana407 a răspuns:

Doar oamenii ratati se iau de viata altora.
Cred ca faci parte din categoria asta!
Mie imi e mila de tine, presimt ca duci o viata grea, lipsita de educatie si dragoste si ca ai o problema cu femeile de genul meu, pprobabil esti vreun refuzat!

Esti toxic! Un barbat pe care nu si l-ar dori o femeie la casa ei.

| Lukasssz a răspuns (pentru Ana407):

Ignora-l pe acest individ Drimmero.
E un virgin, are 40 de ani, e intretinut de parinti si se cearta cu tinerii pe aici

| Ana407 a răspuns (pentru Lukasssz):

Multumesc!

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

Te bagi ca musca in...
Asa tare te-am ranit, domnisoara? vezi ca tu esti cea care se plange ca nu e dorita de nimeni, nu eu.

| Drimmero a răspuns:

Ai avansat si tu o obsesie pentru mine, pe langa autism cel mai probabil te vor gasi si cu altele, tu doar cauta-te.

| shookdazed a răspuns:

Haideti sa terminam cu jignirile pana la urma nimeni nu e perfect, fata vrea si ea o relatie ca oricine, daca jignim cu ce ne ajuta?
Domnișoara eu zic sa mai ai rabdare fiindca candva va veni si alesul inimii tale acela care ti-l doresti.
O seara buna iti doresc.

| FrumosulThau a răspuns:

Da mi instagramul tau si vorbim acolo pentru o relatie serioasa bazata pe incredere