| Imogen2009 a întrebat:

De ce nu pot sa imi dau drumul la 13 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandele endocrine care intra in alcatuirea aparatul reproducator masculin si anume : vezicula seminala, prostata si testiculele, la varsta a ta de doar 13 ani, deocamdata inca NU au ajuns in faza de maturizare a lor incat sa reuseasca sa produca plasma spermatica si spermatozoizi, care impreuna sa formeze ceea ce se numeste sperma autentica. De obicei prima cantitate de sperma este produsa in momentul in care baietii dezvoltati normal ajung in jurul varstei de 14 ani, sau +/- cateva luni. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca organele tale sexuale nu sunt complet dezvoltate pentru a produce sperma. Mai asteapta cativa ani(2-3) pentru a se dezvolta complet si atunci vor fi capabile sa produca sperma pe care o doresti.

| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu te-ai dezvoltat încă.

| Bozgi200 a răspuns:

Pentru că nu ești dezvoltat suficient