| YourDailyApple a întrebat:

De ce oamenii rad de vigini? Mai ales de barbatii tineri ce nu si-au inceput inca viata sexuala. Eu am 21 de ani si nu am facut sex pana acum si nici nu am o prietena, unul dintre motive e ca nu prea sunt atragator, nu sunt urat dar nici nu se ingramadesc fetele la mine, iar al 2-lea e ca uneori parca ma simt foarte implinit si realizat si asa singur sunt o fire independenta si nu imi place sa-mi impart viata cu altcineva. As vrea sa stiu in ce masura sunt persoanele care si-au pierdut virginitatea mai competente, mai inteligente sau intr-un cuvant, mai presus decat o persoana virgina? ( cu exceptia sexului desigur ).

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Trăim, din păcate, încă, într-o societate profund bolnavă, bazată pe legile junglei, în care sexualitatea este privită ca o mare problemă. Uită-te cât caz se face pentru că X e gay sau lui Y îi place să se ungă cu ketchup sau maioneză când face sex! Uită-te cât de disperate sunt multe femei că nu au sânii mari, că au pus 2 kg în plus pe ele, de parcă scopul vieţii este să ai un corp cât mai râvnit de masculi. In fine, cum zicea Krishnamurti, "a fi bine adaptat la o societate profund bolnavă nu reprezintă un semn de sănătate". Dacă tu te simţi ok virgin, atunci nu-ţi face griji pentru ceilalţi.

17 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De acord cu aia că nu toţi trebuie să facem copii. Şi eu îmi doresc să am copii în principiu niciodată. Copiii îţi pun frână în viaţă şi asta e o realitate în secolul XXI.
Pe de altă parte, să fii virgin la 21 de ani, cred eu că ai o problemă.
Aia cu independenţa nu merge... şi eu-s independent dar e o diferenţă între a fi o fire independentă şi a te închide total în tine.

| Ирина19 a răspuns:

Rad pentru ca sunt prosti, daca siau inceput viata sexuala de la o virsta mica le pare ca sunt cei mai tari cind de fapt sunt niste curvari, viata sexuala o incepi doar atunci cind esti pregatit complet si cind simti ca e momentul sa o faci, ai toata viata inainte, odata si odata cu fata pe care ai sa o iubesti enorm, poate chiar si cu viitoarea ta sotie, oricum ai sa o faci.Bafta si nu mai trage atentia la cei care rid de asta.

| alexaaa a răspuns:

Acm.la unii, daca esti virgin inseamna ca esti in urma cu "trendul". dupa mine e o totala prostie.nu cred ca ar trebui sa faca altii misto de o pers virgina.virginiatea este un lucru extrem de personal, pe care il poti impartasi doar cu pers pe care tu o iubesti.mai bine sa stai virgin decat sa te culci cu o pers idioata pe care nu o iubestiwinking.

| andreea_9470 a răspuns:

Nu e nicio problema ca mai esti virgin. e problema ta, decizia ta cand vrei sa-ti incepi viata sexuala. in ziua de azi nu stiu cati baieti mai gasesti virgini la 21 ani. eu cred ca acum e timpul nostru sa ne bucuram de viata, sa avem iubiti\iubite ca asa e frumos si sanatos, nu? cauta-ti si tu o prietena, cu care sa te intelegi bine ca nu-i bine nici sa stai singur. trebuie sa profitam de tinerete, de adolescenta pentru ca viata, dar mai ales anii tineretii trec foarte repede, nici nu ne dam seama. o sa vezi ca mai tarziu o sa regreti ca n-ai profitat si nu te-ai bucurat de lucrurile astea cand era momentul. pentru ca acum trebuie sa facem lucrurile astea, nu cand suntem in varsta si nu mai au niciun farmec. si ne dam seama ca a trecut viata pe langa noi si noi suntem (posibil) nerealizati din punct de vedere sentimental...asa ca pune-te pe treabatongue

| virusake a răspuns:

Ma, asa e romanu. laughing Trebuie sa faca si el misto de ceva...
In mare, cand zici virgin te gandesti la un tocilar d`ala cu cosuri. laughing Nu e o regula, dar eu imaginea asta o am. tongue
Nu te inteleg cu fraza asta "sunt o fire independenta si nu imi place sa-mi impart viata cu altcineva". Mai tarziu ce o sa faci? Copiii tot singur o sa ti-i faci? thinking

| InoTkd95 a răspuns:

Normal ca nu. Se zice ca daca esti inca virgin nu esti cool, nu esti smecher ca toti ceilalti. Dar nu te diferentiezi de ceilalti prin asta. SI se zice ca de atunci esti barbat. dar este o prostie. nu-ti face griji!winking>big grin

| YourDailyApple explică:

@Romeo16, si nu ai gasit-o? Da-o la lost and found daca ai pierdut-o!

| YourDailyApple explică:

@virusake, eu cunosc foarte multe persoane implicate in relatii si de asemenea si cupluri casatorite si pot sa spun ca nu prea imi place din ce vad la altii, eu nu sunt facut pentru viata in 2 sunt mai independent nu suport sa mi se spuna mereu ce sa fac si ca am gresit nu stiu ce si sa tot mi se aduca reprosuri, ma pot descurca si singur. Iar cat despre argumentul cu copiii, nu trebuie sa facem cu totii copii.

| YourDailyApple explică:

@Andrutsa, dar de ce sa imi caut? Care e avantajul? Doar pentru sex?

| alexgogo a răspuns:

Trist nu e ca esti virgin, nu se vede pe fata si cu putin noroc nici fata nu o sa isi dea seama.

trist este ca esti egoist, si din cauza persoanelor ca tine scade rata natalitatii.

| Delete a răspuns:

Hahahahahah acum o sa se rida si tot TPU 21 virgin hahaha eu mi-am pierdut virginitatea la 14, du-te wai la cur^e si dezvergineazate

| Ambrus a răspuns:

Remeo daca ti-ai piedut virginitatea la 14 ani toti ce puteai sa **** erau trante. Cat despre tine, e putin stupid.

| pauladrian a răspuns:

Doar daca te simti lezat de spusele oamenilor vaccinati le esti inferior din acest punct de vedere. Sfatul meu...incearca sa te dezlantui.sa socializezi cu lumea. Mai e si modul de a gandi...fii filozof doar atunci cand trebuie nu si in viata de zi cu zi. Nu te-am criticat, a fost parerea mea. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine rade? a fi virgin nu inseamna ca esti prost.cum a fi curvar nu inseamna ca ai fi destept. a fi cast, sau fidel, ce inseamna atunci? a fi prost sa a avea caracter?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rad pentru au ceva in plus sau minus fata de tine. Daca lipsa virginitatii te-ar face mai inteligent, mai sigur pe tine, atunci sexul s- ar prescrie in retetele compensate.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce oamenii rad de vi(R-ul pe care l-ai uitat)gini?
Pentru ca UNII isi permit sa dea astfel de sfaturi:
http://www.tpu.ro/......ci-fetele/
cu toate ca sunt virgini si au avut de a face doar cu femeile din filmele porno, nu si cu cele reala. :))
Fii mai atent pe viitor! Vezi CE spui si CUI spui!

| Andrutsa_3014 a răspuns:

Doamne fereste. cauta-ti o gagica cat mai repede laughing. esti un labar laughing