| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare nu ma mai excit cand e vorba sa fac sex? Simt doar niste fiori si putina placere cand imi atinge zonele erogene, dar care dispare imediat. Cand imi face oral nu prea mai simt nimic. Inainte sa ne incepem viata sexuala, faceam petting ( saruturi, stat unu peste altul, frecat, el imi facea oral ) atunci ma excitam mai tare si parca aveam chef.
Insa acum de cand am inceput sa facem sex, nu am chef deloc. cum am zis, nu ma excita nimic, poate si cand il vad pe el ca isi doreste asa de mult. laughing
Chestia e ca am avut cateva contacte sexuale, dar cred ca inca nu m-am dezvirginat. Himenul tot acolo e, gaura e foarte mica si ma doare cand intra, dupa e mai ok cand e deja bagata. Dar pur si simplu, nu simt nicio placere. Eu am si niste reflexii, vreau sa zic ca am asa o banuiala ca poate e din vina mea ca vreau sa controlez totul si nu ma las dusa de val. O sa ma duc la un control sa vad ce am, in legatura cu durerea. (A si nu am sangerat) astept parerile voastre.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca baiatul are un cuculet atat de mic ca nu te poate satisface, de aici si lipsa ta de interes pentru sexul avginal.
Confirma de fapt si faptul ca inca nu ti-a rupt himenul...deci, penis micut rau.
In cazul asta, trebuie sa stii ce sa-i ceri aiatului, ca sa te satisfaca!
Nu-ti fa probleme ca nu-i nimci rau cu tine, doar baiatul nu are cu ce sa te satisfaca si nici macar nu se pricepe sa-si foloseasca limba sau degetel.
Ajuta-l! Condu-l unde vrei tu, spune-i ce vrei sa-ti faca!

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa de atractivitate sentimentala combinata cu o stare de semi frigiditate care apare pe fondul unui libidou scazut scade la o cota extrem de mica starea de placere, iar in privinta satisfactiei si al orgasmului de final, nici nu mai poate fi vorba. Mai ales in situatia in care actul sexual genereaza durere in loc de placere. Lipsa sangerarii se explica prin starea de fapt a himenului care a ramas intreg, intact. Sangerarea apare numai in momentul in care se deterioreaza/rupe pielita denumita himen si se produce procesul de deflorare a ''pasaricii''. Multa sanatate!

| ibaal a răspuns:

Poate nu faci cu cine trebuie big grin
Daca nu te excita...

| eugeniu2020 a răspuns:

Fiindca te-ai masturbat prea mult!

| GeneviveJ a răspuns:

Probabil nu te mai atrage in modul in care te atragea inainte. Daca pana acum te excitai foarte tare de la atingeri si sarutari poate dupa ce ati inceput sa faceti sex, te-ai obisnuit oarecum cu el si nu te mai atrage pur si simplu, s-ar putea sa fie problema la tine pentru ca nu te mai satisface el, si poate cand e vorba de alt barbat sa te exciti. In aceleasi timp exista si tulburari de dinamica sexuala printre care libidoul scazut si aici e un semn de patologie in unele cazuri, pentru ca multe disfunctii hormonale duc la un libidou scazut. Daca observi si alte schimbari in regulalitatea menstruatiei ar trebui sa vezi un medic, e foarte important! Iar terapia de cuplu e asemenea importanta in cazul in care simti ca tu te distantei de el si oarecum te-ai "plictisit" sa mai intretii relatii sexuale cu el. happy