| Roxana_3454 a întrebat:

De ce pe parcursul relatiei nu mai simtim fluturasii in stomac?
Fundita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Sabiiiii a răspuns:

Ce intrebare grea:d paii sa vedem daca reusesc sa te fac sa intelegi ceva...Ai observat si tu, cred, ca atunci cand iti place de un baiat apar acei fluturasi in stomac, in momentul in care ajungi sa tii la el, chiar sa-l iubesti. apare deja obisnuinta, rutina. care face ca fluturasii tai sa-si ia zborul. Daca parintii tai sunt demult impreuna ai putea sa-i intrebi daca mai simt unul pentru altul ce simteau in tinerete. si o sa vezi ca nu e asahee hee din punctul meu de vedere atractia pe care o simti fata de un baiat iti da acei fluturasi. iar pe parcurs. aceasta se transforma in dragoste. si intr-un final dragostea aia nebuna. ajunge doar afectiune. Sper ca ai inteles ceva. Xoxo.; x

11 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Pentru ca ti-au trecut emotiile laughing)

| Ðÿdy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.imi placea de un baiat, am avut o relatie si dupa...nu am mai simtit nici eu fluturi si o inceput sa ma enerveze cu yubi cu chestii de astea.

| Nirvana a răspuns:

Pentru ca intervine obisnuinta

| passenger a răspuns:

Pentru ca ai prea multe basini in cap rolling on the floor

| ゼロの a răspuns:

Poate nu il mai iubesti si iti place de altcineva.EU si acum dupa 2 ani de relatie cu aceeasi fata tot simt acei fulturasi.

| Lilly_5848 a răspuns:

Fiindca la inceputul relatie, dragostea este mai intensa si ai un sentiment nou pentru acel baiat, dar dupa ce trece o perioada de timp, te obisnuiesti cu ideea iar fluturasii dispar.winking

| FesCuDungi a răspuns:

Depinde de voi astawinkingdaca intervine monotonia, dispar si flutureii tongue

| Adiiiina a răspuns:

Ce-ai mai facut cu prietenul tau? Te-a mai sunat dupa ce te-ai besit?thinking

| AnwtSsa a răspuns:

Pai. e cam greu big grin --> aDica atwunciii cand relatia este la inceput apar emotiilee. adica cand te dukii la prima intalnire emotii un pic rusinee. sad si tot asa., darr dupa cateva intanliriii [ aidca cateva mai multe laughing] Emotilee trec si deja vine obisnuinta.cu aceea persoana :happy :*. Sper ca te'am putut ajutaa :X

| AnwtSsa a răspuns:

Poi. e cam greu big grin --> aDica atwunciii cand relatia este la inceput apar emotiilee. adica cand te dukii la prima intalnire emotii un pic rusinee. sad si tot asa., darr dupa cateva intanliriii [ aidca cateva mai multe laughing] Emotilee trec si deja vine obisnuinta.cu aceea persoana :happy :*. Sper ca te'am putut ajutaa :X

| doofensmirtzmaleficul a răspuns:

Offf...pai chestia e ca fluturasii au murit cand ai tras ditamai beshinoaca atomicarolling on the floor)))