| Liviu_7288 a întrebat:

De ce toate fetele se indragostesc de baieti mai mari?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Pentru ca, in general, fetele sunt mai mature din punct de vedere psihic decat un baiat de aceeasi varsta, de aceea tind sa aiba relatii cu baieti mai mare ca sa se estopeze aceasta diferenta de gandire.happyAsta totusi nu e o regula.
Mai sunt si alte cazuri...

45 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi si ptc iti inteleg altfel modul de gandirehappy

| Tomy_3330 a răspuns:

Pentru ca ni se par mai maturi si parca l-am vedea pe Fat Frumos pe un cal alb.Parerea mea si sunt fatalaughing

| bells a răspuns:

Pentru ca isi doresc sa se simta probabil mai mature.Si un baiat mai mare le intelege altfel, arata de obicei mai bine decat cei d varsta lor si le face sa se simta protejatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au penisurile mai mari big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele cauta sa fie protejate sa fie iubite.Nu folosite de unu care are varsta apropiata cu a lor si apoi 'aruncate'. Intre mine si iubitul meu este o diferenta de 6 ani si suntem impreuna de 2 ani. Ne iubim f multlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. pentru ca baieti se maturizeaza mai greu
2. pentru ca astia mai mari un vrajeli si le comb repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Pai eu cred ca fetele (sunt fata)se indragostesc deastia mai mari din cauza kas mai buni decat aia de aceeasi varsta cu ele.Si eu am 14 ani si am stat cu unu de 17laughing oricum jur pai fetele daca vad unu bun si mai mare ca ele pe strada cad din picioare si mai ales daca e unu deala cu bretonu pana in gat si cu tepi laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ Toti cei care au dat stupid sunt baieti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele cauta pur si simplu siguranta.Cauta ceva care sa le ofere stabilitate si sa le mareasca increderea in sine.Plus ca un baiat mai mare (poate chiar barbat) are mai multa experienta de viata si o invata lucru noi. Experiente de viata si uneori cand ai probleme poate foarte usor sa-ti dea un sfat pentru ca a trecut prin multe. In privinta sexului.Hmmmthinking pentru ea va fi un zeu al sexului si o va satisface deplinwinking.

| EcceHomo a răspuns:

Hmm, asta mă tot întreb și euthinking

| Quassaar a răspuns (pentru EcceHomo):

Pentru că s-au săturat de mici? :-D

| Rj a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai mature ca baietii si baietii de varsta lor sunt prea imaturi pentru ele.

| alynuss a răspuns:

Parerea mea este ca fetele de obicei se indragostesc de baieti mai mari, deoarece cred ca baietii mai mari sunt mai maturi si au experienta. Dar nu se intampla mereu acest lucru:d

| elaiubv a răspuns:

Sal liviu pai in general pentru ca arata mai cool pentru ca fetele astea mai mici cred ca sunt mai maturi mai pe romaneste cu mai multa experienta in viata si eu sunt fata si mereu ma indragostesc de baieti mai mari cu vreo 7-8 ani mai mari ca mine baietii cred ca pot domina o fata dupa placu si gustul lor dar sa nu exageram ca unora baieti li se pare amuzanta chestia asta si cand vad o fata mai mica ca vin si le spun ca il plac incep a rade si a face misto d easad nu-i frumos rushinika acelor baieti deoarece ranesti inima si iti bati joc de sentimentele unei fete sper ca ti-am fost de ajutor

| Kidahhh a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi.
Ce vad la un pusti de aceeasi varsta, o minte care deja e pe alta lume.
Sunt foarte copilarosti,
Da bine ca exista si riscuri la tipi mai mari(fiind mai mari vor si altceva)

Ciao.:*.

| deutza_2160 a răspuns:

Eu cred ca fetele sa indragostesc de baieti mai mari nu neaparat pentru bani (in unele cazuri da).Si mie imi place de un baiat de 19 ani si eu am doar 14 ani. Fetelor le place sa stie sigur ca pot avea incredere de baieti mai mari si daca le spun imi place de tine baiatul respectiv sa nu inceapa sa rada de ea fiindca este mai mica decat el.Dar in cele mai multe cazuri baietilor mai mari le place sa se indragosteasca de fetele mai mici fiindeca stiu ca fetele ii pot intelege si pe ei nu numa baieti pe fete.VOI HOTARATI FACETI CUM VRETI...MULT NOROCwinking