| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii care înșeală se supără și fac crize de gelozie/isterie dacă la rândul lor partenerul/partenera îi înșeală sau are o relație de prietenie cu cineva de sex opus?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca ei considera ca sunt indreptatiti sa faca asta!
si mai exista un motiv, ei considera ca daca au inselat si nu au fost prinsi nu se contorizeaza asta, pentru ca nu s-a aflat!
in orice caz sunt caractere josnice

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt mincinosi si manipulatori, crezand ca numai ei pot insela si nu permit altora sa faca ceea ce ei fac, fiindca nu le place sa fie pusi in aceeai situatie.
Astea sunt realtii toxice, sortite esecului, fara viitor fericit.

| mihai69 a răspuns:

De proști ce sunt.

| Hyperion7 a răspuns:

Stima de sine scăzută, de regulă.

| Lukasssz a răspuns:

Gelozia și isteria pot apărea din diferite motive, indiferent de comportamentul trecut al unei persoane. Individul care înșală și reacționează cu gelozie poate avea sentimente de nesiguranță, frică de abandon, sau poate percepe o amenințare la adresa relației sale. Gelozia poate fi amplificată de un sentiment de vinovăție sau de teama de a fi trădat la rândul său. Astfel, reacția intensă de gelozie poate fi o manifestare a unor conflicte interne și emoționale profunde.

| LordCristobal a răspuns:

Sunt oameni toxici.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ipocriti.

| mont a răspuns:

Lipsă de înțelegere reciprocă sau condiții stabilite de la bun început.

| ioana748 a răspuns:

Nici nu fac crize de gelozie, doar vor sa manipuleze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte ingamfati si nesimtiti. Ce alt motiv? Doar n-o fi psihologic.

| Robert2526 a răspuns:

Generalizezi. Ai caz concret?

| ILoveBlackCats a răspuns:

Li se pare corect ca doar ei sa înșele

| Mda01 a răspuns:

Ipocrizie si manipulare

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Pentru că sunt ipocriți!

| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Este posibil ca unele persoane să reacționeze cu furie și gelozie atunci când partenerul lor este infidel sau are o relație de prietenie cu cineva de sex opus. Acest tip de reacție poate fi cauzat de sentimentele puternice de lipsă de încredere sau de nesiguranță în relație. Este important ca cei implicați să comunice deschis și să-și exprime sentimentele, pentru a încerca să rezolve această situație delicată în mod sănătos. Uneori, consilierea de cuplu sau terapia pot fi utile pentru a gestiona problemele de gelozie și comunicare într-o relație.

| CotutiuMartian a răspuns:

Puterea curviei