| Sara2 a întrebat:

De dimineata de cand m-am trezit am greturi, imi vine sa vomit (dar nu am vomitat) pe 27 iunie am luat postinor pe 28 trebuia sa imi vina menstra, alte contacte le-am avut doar cu prezervativ, si acesta a fost cu prezervativ dar am intrat in contact cu putin lichid preejaculator de aceea am luat postinor, am facut un test dupa 11 zile de la ultimul contct protejat si a iesit negativ (in afara de contactul cu postinor), cam la cat timp ar aparea greturile? e cam 1 luna de cand facem sex dar ne protejam cu prezervativ, sunt fff ingrijorata, ma oftic sa fie ceva ca doar ne-am protejat crying

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Reactii adverse de la POstinor, Nu sunt usoare si nici nu trec fara sechele. Am citit de curand un studiu care spune ca lucrurile intra in normal cam la 3 ani si 6 luni de la o doza de contraceptiv de urgena. Simptomele si problemele acute dureaza in general cam 6 luni. Ginecologii stiu diferite tratamente care usureaza efectele neplacute si, mai ales, scad efectele pe termen lung. Parerea mea este ca nu trebuia sa iei contraceptiv de urgenta, ca riscul de sarcina era prea mic ca sa motiveze riscurile la acre te-ai expus. Dar atata timp cat ginecologul ti l-a prescris, parerea lui e suverana.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai greturi din cauza Postinorului, acesta este o bomba de hormoni. Iti vor trece in cateva zile.

| paramore a răspuns:

Eu cred ca te agiti prea multthinking mai asteapta ca nu ia foc pamantul

| cristina a răspuns:

O sa-ti treaca

| roxpau a răspuns:

Mai mult ca sigur greturile sunt de la postinor este o bomba cu hormoni si nu este indicata sa se administreze fara un consult pentru ca poate provoca dereglari mari, acum nu vreau s ate speriu dar am o cunoastinta care a loat postinor si totusi a ramas insarcinata asa ca nu va jucati cu,, pastila de a doua zi '' ea nu este o metoda de protectie mai bine folositi prezervativul sau daca partenerul este unul stabil si sanatos clinic puteti folosi anticonceptionalele

Răspuns utilizator avertizat
| fleurs a răspuns:

Protectia nu a fost buna!
mai fa un test de sarcina, poate un control ginecologic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca unele prezervative sunt sparte foloseste preservatie durex asa am pat si eu era sparte