| mihail2003 a întrebat:

De la cati ani devii Adult?

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ce intelegi prin a deveni adult? Fiziologic? Moral? Legal?

| Andreeush a răspuns:

De la 18 ani ar trebui să te gândești la viitorul tău, că ești liber să faci ce vrei.
Oricum sunt alții care 20 de ani încă mai copilăresc.

| Sofer a răspuns:

Devii adult cand procesele de crestere si maturizare s-au incheiat.De obicei dupa adolescenta(18 ani). Adultul vede complexitatea realitatii si se conformeaza ei.Progresul a dus la simplificarea multor activitati ale omului, de aceea mi se pare ca exagerezi cand ii acuzi pe adulti.Prin efortul lor lumea a progresat.Este adevarat ca uneori s-a complicat, insa intoarcerea la comuna primitiva nu este o solutie.

| Plato a răspuns:

Teoretic 18, practic cand iti vine mintea la cap si te maturizezi.

| Blueberry8 a răspuns:

Biologic,sau cum?! Ca sunt altii care au 40 de ani si nu sunt adulti!

| mirceakitsune a răspuns:

18 ba

| UserulAnonim a răspuns:

Teoretic devii adult la 18 ani, dar abia la 20-21 de ani de maturizezi cu adevarat.

| Spartacus12345 a răspuns:

Depinde de fiecare tara. In Romania devii adult la 18 ani, in alte tari la 21 si tot asa

| Zeulastec a răspuns:

La 18 ani devi major deja incepi sa te dai cu cei smecher la 19 iti traiesti viata prin cluburi ca orice copil tampit de 19 ani la 20 esti considerat ca ai trecut prin destule in cat sa te trezesti la realitate la 21 poti considerat adult dupa parerea mea

| ClarY38 a răspuns:

Din punct de vedere biologic la vârsta de 21 de ani!