| PupiLoveNumaiLaTine a întrebat:

De la ce varsta este ideal sa iti pierzi virginitatea? Primul act sexual doare foarte tare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o anumita varsta la care dezvirginarea este considerata ca fiind normala sau acceptabila. Fiecare fata se dezvirgineaza la momentul potrivit si aceasta poate diferi foarte mult.Deci nu se poate da un raspuns corect si clar in privinta momentului optim de a-ti incepe viata sexuala, care sa nu poata fi contestat.Chiar daca din punct de vedere fizic esti suficient de bine dezvoltata, doar tu poti decide momentul in care te consideri suficient de pregatita atat psihic cat si mental. Durerea resimtita in momentul dezvirginarii poate sa difere foarte mult si in general depinde si este in functie de multi factori de natura fizica, psihica, mentala sau legate de experienta celui care te va dezvirgina. In unele cazuri durerea este insuportabila si dezvirginarea trebuie amanata si/sau reluata chiar de mai multe ori. In alte cazuri dezvirginarea se poate produce destul de usor, fara dureri mari/intense in momentul dezvirginarii sau resimtite in zilele sau actele sexuale urmatoare.Bafta si succes.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cand iti canta cocosul sau ciripeste pasarica

| Emilian65 a răspuns:

La primul act sexual este o durere suportabila. Deci, nu te speria.

| sofisis a răspuns:

Stiintific, corpul unei femei incepe sa fie pregatit si e suficient dezvoltat cam dupa 17 ani jumate.Psihic, nu poate sa iti spuna nimeni cand esti tu gata.

| Oana92 a răspuns:

E ideal sa iti pierzi virginitatea atunci cand esti pregatita din toate punctele de vedere. Nu exista o varsta pentru asta, fiecare e diferit. Ar fi indicat totusi sa nu fie la o varsta cu mult mai mica decat cea a majoratului.

Durerea primului act sexual variaza de la femeie la femeie si tine de multe aspecte. Dar nu e atat de groaznic pe cat se spune, nu se moare din asta si nici de pastile nu ai nevoie. Durerea e mai mica daca pe langa prezervativ se foloseste si un lubrifiant.

| Felys a răspuns:

Ideal este dupa ce devii adult, iar durerea este in functie de fiecare persoana in parte, nu e la fel la toata lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti da voie popa

| rheeafitzahtah a răspuns:

Nu te mai gandi mult treci la fapte